Neden Web Sitenize Video Eklemelisiniz?

Neden Web Sitenize Video Eklemelisiniz?

Video pazarlama, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve marka bilinirliğiniz için sitenizdeki yazılı içerik kadar önemlidir. Hatta biraz daha iddialı konuşacak olursak içerikten bir adım daha öndedir.

Sitenizde Neden Video Kullanmalısınız?

Video, tüketicilerin internetteki içeriği özümseme biçimidir. Bunun için işletmenizin, videonun sağladığı fırsattan yararlanmaya hazır hale getirilmesi gerekir. Yapılan araştırmalar izleyicilerin okumaktan daha uzun süre videoyla ilgileneceğini ve bir videoyu izledikten sonra potansiyel müşterilere dönüşme olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bunun nedeni ise videonun basit ama etkili bir şekilde iletişim kurmayı sağlamasıdır.

Yine yapılan araştırmalar gösteriyor ki video pazarlaması önümüzdeki birkaç yıl içinde daha çok artmaya devam edecek. Bunun en basit örneğin YouTube’dir. YouTube’de 1 milyarın üzerinde bir kullanıcı söz konusu ve internet üzerinde bulunan videoların yaklaşık olarak 1/3'ü YouTube’de bulunuyor.

2022 yılına kadar, internetteki video izleniminin tüm internet trafiğinin yaklaşık % 90'ına erişmesi bekleniyor.

Sitenizde Video Olmasının Nedenleri

İnternet sitenize bir video veya birden fazla video eklemenizin birçok nedeni vardır. Bu nedenler aşağıdaki gibi belirtilebilir.


  1. Sıralamanızı Yükseltir


İçerik kraldır, sözü artık videolar için geçerli. İçeriğinize ekleyeceğiniz videolar sayesinde sitenizin arama motorlarında daha hızlı yükseleceğini söyleyebiliriz. Videonuza ekleyeceğiniz anahtar kelimeler ve etiketler sitenize SEO desteği sağlayacaktır. İstanbul Video İçerik Ajansları başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

  1. Şirket Kişiliğinizi Gösterir


Video, markanızı insanlaştırmanın ve sitenizin ziyaretçileriyle bağlantı kurmasının mükemmel bir yoludur. Tüketiciler ilişki ve güven duygusuyla hareket ederek güvendikleri işletmelerden alışveriş yaparlar. Video ise boşluğu kapatmaya yardımcı olur.

  1. Rakiplerinizden Bir Adım Önde Olursunuz


Pek çok işletme videonun önemi konusunda hala kararsız, ancak fırsat penceresinin de giderek kapandığını söyleyelim. Video pazarlamasının başarısı daha fazla şirket tarafından fark edildikçe rakipleriniz arama sonuçlarında ve marka mesajında ​​önünüze çıkma fırsatını elinizden alabilirler.

YouTube Videolarını Web Sitemde Kullanabilir miyim?

YouTube'un sahibi Google olduğu ve hatta tek başına internette en çok kullanılan ikinci arama motoru olduğu için, bu platformu videolarınız için kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

İhtiyaç duyduğunuz 2D ve 3D animasyonlar için bizimle https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans