Neden Instagram Takipçi Satın Almamalısınız?

Neden Instagram Takipçi Satın Almamalısınız?

Instagram paylaşımlarınızın iyi olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ve sizi takip eden 10.000 kişinin de aynı fikirde olduğunu gördüğünüzde bu keyif verici bir şeydir. Çünkü sosyal medyayı kullanan insanların büyük bir bölümünün hedefinde bu vardır.

İster sosyal medya ünlüsü olmaya çalışıyor olun, ister sadece Instagram'da marka farkındalığını yaymak istiyor olun, kitlenizi genişletmek için takipçi satın almak da dahil olmak üzere mümkün olan her şeyi kullanmak size cazip gelebilir ama bunun birtakım bedellerinin olacağını aklınızdan çıkarmayın.

Instgram İçin Takipçi Satın Alınabilir mi?

Evet, Instagram için takipçi satın alabilirsiniz. Hatta 10 TL gibi düşük bir fiyata 1.000 takipçi satın almanıza imkan sağlayan birçok ucuz site var. Ama bilmeniz gereken şey sizin 10 TL’yi sadece 1000 rakamına verdiğinizdir. Çünkü bu 1000 takipçi hiçbir zaman sizinle etkileşime geçmeyecektir. Yani, gerçekten bu kadar ucuz ve kolay olsaydı, herkes bu işi yapıyor olurdu. Kısacası Instagram takipçi satın almak boşa giden bir yatırımdır, çünkü gerçek değildir.

Instagram Botları

Bu sahte hesaplar, içeriği paylaşmak ve beğenmek için organik görünebilir. Hatta bazı botlar içerik üretecek şekilde programlanabilir. Fakat gerçek insanlar olmadıkları için çok az etkisi olacaktır.

Etkin Olmayan Hesaplar

Tüm sahte takipçiler bot değildir. Gerçek hesaplar olan takipçi satan sitelerde var. Bu tür hesaplar ticari olduklarından dolayı sadece takip etmek için oluşturulurlar. Hesapların aktif olmaması ise bir süre sonra Instagram tarafından fark edilip silinir ve bu hesabınıza zarar verir.

Güvenilirliğiniz Zedelenebilir

Takipçileriniz çok olabilir ama bunun farklı riskleri de olacaktır. Örneğin 10 bin kişilik bir hesabınız var ve yaptığınız paylaşım 5–10 beğeni alıyorsa ki bu muhtemelen öyle olacak. Bu durumda hesabınızı ziyaret eden kullanıcılar size güvenmeyecektir. Gerçek olmayan takipçilerin beğeni ve yorum yapması söz konusu değildir. Sahte hesaplarla dolu profiliniz kitlenizin size olan güvenini düşürür.

Takipçilerinizin çoğu gerçek değilse, hedef kitlenizin markanızla ne kadar bağlantı kurduğunu ölçmek imkansızdır. Paylaşımlarınızın ne kadar iyi olduğunu veya gerçek kitlenizin ne düşündüğünü bilmiyorsanız bunun size hiçbir faydası yoktur.

Markanızı sosyal medya da görünür yapmak istiyorsanız bizimle https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans