Mobil Uygulama Optimizasyonu

Mobil Uygulama Optimizasyonu

Mobil uygulamaların amacı kullanıcılara daha hızlı ulaşabilmek ve aynı zamanda iletişimi daha güçlü hale getirebilmektir. Eğer mobil uygulama hazırlatmış fakat halen istediğiniz gibi insanlara ulaşamadığınızı düşünüyorsanız bu durumda mobil uygulama optimizasyonu konusunda eksiğiniz var demektir.

App Store Optimizasyonu yani Türkçe karşılığı olarak uygulama optimizasyonu, mobil dünyanın çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde büyük önem taşıyor. İnterneti mobil olarak kullananlar ise bunun en önemli nedeni

Geliştirdiğiniz ya da geliştirmesini düşündüğünüz mobil uygulamanızla ilgili Timsah Ajans, istediğiniz geniş kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Uygulama Adınızı Doğru Seçin

Uygulama ismi çok önemlidir. İnsanların kolaylıkla hatırlayabileceği ve yazabileceği isimler seçmeniz gerekir. Ancak bunu yaparken uygulamanızla alakasız olan isimleri seçmemelisiniz. Uygulama adı seçilirken yaratıcılık çok önemlidir. Çünkü bazen isim hizmetten çok daha fazla akılda kalıcı olabilir.

Uygulama Açıklamalarınızda Anahtar Kelimelere Yer Verin

Uygulamanızı hazırladıktan sonra optimizasyon aşamasında mutlaka açıklama bölümüne anahtar kelimelerinizi yazın.

İlginizi Çekebilir: Sosyal Medya Yönetimi

Puanlama Sistemi

Uygulamalarda puanlama çok önemlidir. Çünkü insanlar bir uygulamayı incelerken öncelikli olarak yorumlara ve puanlara bakar. Puan ne kadar yüksek olursa indirme olasılığı o kadar yüksek olacaktır. Uygulamanız mağazada beğenildiği takdirde daha yukarılara doğru çıkar. .

Uygulama İndirme Sayısı Önemli

Uygulamanız ne kadar çok indirilirse kullanıcı gözünde o kadar değerli olursunuz. Örneğin 7 bin kullanıcının onaylamış olduğu bir uygulama 800 kez indirilmişse o zaman bu işte bir manipülasyon var demektir. Bunun için uygulamayla ilgili indirme ve onaylama arasındaki dengeyi çok iyi tutturmanız gerekir.

Uygulamanızın Reklamını Yaptırın

Reklam hangi sektörde olursanız olun kaçınılmaz bir gerçektir. Uygulamanızın reklamını olabildiğince bütçeniz doğrultusunda her kanalda yapın. Büyük sosyal medya hesapları ve fenomenlerden reklam desteği alabilirsiniz. Reklam sayınız ne kadar çok olursa sizi takip eden ve uygulamanızı indiren sayısı da o kadar fazla olacaktır.  

Uygulama İçi Teklifler

Uygulamanızı indiren kullanıcılarınız arasında teklifler hazırlayabilirsiniz. Örneğin bir yorum yazana bir ürün bedava gibi değerlendirilebilir.

Kullanıcı Eğilimlerini Takip Edin

Optimizasyon canlı bir kavramdır ve anlık olarak değişir. Uygulamanızı ve kullanıcılarınızı sürekli analiz edin ve yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunda hemen müdahale edin.

Web siteniz veya mobil uygulamanız için optimizasyon desteği ihtiyacınız halinde bize https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans