Mobil SEO Nedir?

Mobil SEO Nedir?

Günümüz gelişen teknolojileri bağlamında akıllı telefonların her geçen gün daha çok kişi tarafından kullanılmaya başladığı bir gerçeklik olmaktadır. Bu kullanım oranının artması da pek çok site için mobil SEO kavramının önemli bir hale gelmesine sebep olmaktadır.

Günümüzde mobil cihazlar her bir bütçeye uygun olacak şekilde satılmaktadır. Bu satılan mobil cihazların ise modelleri, işletim sistemleri çeşitlilik göstermektedir. Özellikle yapılan bir çalışmaya göre ülkemizdeki kişi başına kullanılan mobil internet kullanım oranı her geçen yıl %300 oranlarında yükselmektedir.

Bu oran ise ortalama 7 ile 8 milyon kullanıcı arasında değişiklik gösterebilmektedir. İnternet kullanıcıları bir site meydana getirirken, sitelerinin ayarlarını SEO’ya uygun bir biçimde yapmaları gerekmektedir. Bunu yapabilmeleri için ise mobil SEO kavramına aşina olmaları gerekmektedir.

Gelişen teknolojilerin ışığında mobil internet kullanım oranında büyük bir değişim görülmektedir. Kullanım oranındaki yükseliş, iş fırsatları ve iş imkânları bakımından yeni sektörlerin meydana gelmesine zemin hazırlamaktadır. Bu bağlamda da mobil SEO kavramı ile karşılaşılmaktadır.

Mobil arama oranları arttıkça, mobil SEO’da düzenli olarak gelişimini devam ettirmeye çalışmaktadır. Bu aramaların içerisinde kendi sitenizi daha üst sıralarda görmek istiyorsanız sitenizi mobil cihazlara uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir. Çünkü günümüzde mobil ziyaretçilerin miktarı artmakta ve önem kazanmaktadır.

Mobil aramalar ile bilgisayar aramaları arasında çeşitli farklar gözlemlenmektedir. Bu farklar sebebiyle de sitelerin bilgisayar aramaları için SEO çalışmalarına devam etmesinin yanı sıra mobil teknolojiler içinde SEO çalışmaları yapması gerekmektedir.

Genellikle Mobil Sitelerde Karşılaşılan SEO Hataları

Günümüz dünyasında mobil SEO’nun değeri yükseldi. Bunun temel sebebi ise mobil teknolojilerin kullanım oranlarının düzenli bir artış grafiği göstermesidir.

Arama motorları her zaman kullanıcıların işine en çok yarayacak ve kullanım açısından en kolay olan siteleri üste çıkarmaktadır. Bu nedenle de sitenize mobil erişim sağlanırken herhangi bir problem ile karşılaşılması arama motorunun sizi geriye atmasına neden olacaktır. Arama motorlarının mobil aramalarda sitenizi geriye atmasının birkaç nedeni vardır. Bunlar kısaca, engellenen resim dosyaları, oynatılamayan içerikler, hatalı olan yönlendirmeler, mobil cihazlar için 404 sayfasının gözükmesi, uygulamalar içerisinde zorunlu tıklanması gereken reklamların gözükmesi, birbiri ile bir bağlantısı olmayan bağlantılar ve mobil sayfaların yavaş olması şeklinde sıralanabilmektedir. Bu nedenle de bu hataların olmaması için uğraşılması gerekmektedir.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans