Melek Yatırımcı Ne Demek?

Melek Yatırımcı Ne Demek?

Yeni bir girişim içerisindeyseniz ve kafanızda hayata geçirilmeye hazır fikirleriniz varsa o zaman siz bir girişimcisiniz ve sizin bu fikirleri hayata geçirebilmek için yatırım yapacak birilerine ihtiyacınız vardır. İşte melek yatırımcı girişimcilere ya da girişimci firmalara yatırım desteği sağlayabilecek olan kişilere denilir.

Bu yakıştırmanın yapılması eskilere dayanıyor. İlk çıktığında Broadway gösterileri için yatırım yapanlara atfediliyordu ve daha sonra yatırım yapanlar içinde kullanılmaya başlandı.

Yatırımcılar geleneksel yatırımın dışında alternatifler geliştirerek daha yüksek ve keyif alacakları kazançlara odaklanmaya başladılar. U yol arayışıyla birlikte melek yatırımcı sözü de daha popüler bir hale dönüştü.

Melek Yatırımcılar Milyoner mi?

Yaygın bir inanışa göre melek yatırımcılar milyoner ve parasını hesabını bilmeyen kişiler, oysaki bilinenin aksine melek yatırımcılar milyoner değillerdir. Genelde yıllık 60 bin dolar ile 100 bin dolar arasında kazanan insanlar burnunuzun dibinde olabilir. Bunun için Türkiye’de melek yatırımcı konumunda birçok kişi vardır.

Melek yatırımcılar iki sınıfa ayrılır;

Melek yatırımcılar iki sınıftadır. Tanıdıklarını ve tanımadıklarınız olarak bilinen bu insanlar tedarikçiler, müşteriler, doktorlar, avukatlar gibi sayılabilir. Melek yatırımcılar bankalar ya da sermayedarlar gibi doğrudan elde edecekleri kara odaklanmazlar. Girişimcilik geçmişi ya da şu an girişimcilikle uğraşan biriyse, yeni bir işletmenin başarı elde etmesine destek olur ve bundan da keyif alırlar. Henüz işin başında olan bir firmayı sıfırdan sırtlanarak bir yerlere getirmek ve bunu da başarılı bir şekilde yapmak yönetici insanlar için keyif verebilecek bir durumdur.

Melek Yatırımcıları İkna Etmek

Melek yatırımcılar başarılı buldukları bir projeye dahil olmaktan memnuniyet duyarlar. Ancak burada girişimci yatırımcıyı mutlaka sunumuyla etkilemelidir. Yani girişimcinin projesini doğru ve ikna edici bir şekilde anlatması halinde melek yatırımcının kafasına yatacağından projeye inanmak ve bunun beraberinde başarı sağlamak çok daha etkili ve hızlı olacaktır. yeni projelerde motivasyon çok önemlidir ve motivasyonu yüksek tutan bir girişimci projesini yükseltebilir.

Sonuç olarak toparlayacak olursak yatırım ve girişim risk içerir. Riski en aza indirmek ise sadece tedbirle değil projenin büyüklüğüne inanarak olacaktır.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans