Maltepe Patent Firmaları

Maltepe Patent Firmaları

Sıfırdan ortaya çıkan bir ürün veya fikrin belli bir süre boyunca kullanılabilmesi ya da bu ürünün yasal olarak sorun taşımadan satılabilmesi için resmi bir korumaya ihtiyaç vardır. Bu belgenin korunmasını sağlayan ise patenttir. Yani bu belge elinde bulunan kişi o ürünün kullanımında hak sahibidir. Türkiye’de patent verebilme hakkına sahip olan tek bir kurum vardır bu da Türk Patent Ve Marka Kurumu’dur.

Patenti alınmış olan ürün 20 yıl boyunca tüm kullanım hakları size aittir ve siz istemediğiniz sürece sizden başkası kullanamaz ya da satamaz. Patenti alan kişi ürünü istediği biçimde kullanabilme veya satabilme hakkına sahip olur. Bunun için geliştirdiğiniz bir ürün varsa ya da marka sahibiyseniz mutlaka patentini almanız gerekir. Bu satışını gerçekleştireceğiniz her ürün için geçerli olacak bir durumdur.

Maltepe Patent Firmaları

Maltepe patent firmaları, firmaların ya da bireysel kişilerin patent başvurusu ile ilgili ihtiyacı olan her türlü bilgiye sahiptir. Bunun için ürün hakkında patent almak istediğiniz zaman bu firmalardan istediğiniz birisini seçebilirsiniz. Markalaşma ve patent alma süreci uzun ve kapsamlıdır. Bunun için ne yapmanız gerektiğini mutlaka biliyor olmanız gerekir aksi takdirde boşa zaman kaybetmiş olursunuz. Çünkü daha önce patenti alınmış olan bir ürünün yeniden patent başvurusu kabul edilmez. İş dünyasında her şeyin bir düzen içerisinde olması gerekir aksi takdirde bir başkasının ürününü satmak ya da benim diyebilmek ahlak kurallarına aykırı olduğu gibi hukuki olarak da mümkün olmamalıdır. Patent ise bu düzenin sağlanabilmesi için gereklidir.

Her marka üretim sürecinin başında bu konulara dikkat etmesi gerekir. Bunun içinde gerek markalarını tescil etme gerekse ürünlerine patent almak zorundadır.

Maltepe Patent Ajansları

Maltepe patent ajansları, bu hizmeti verirken müşteriden gelen talep doğrultusunda hareket etmek zorundadır. Bunun için bir marka olarak sizin mutlaka en doğru çözümleri geliştirebilecek olan firmaları tercih etmeniz gerekir.

Patent hizmetleri sunan Timsah Ajans size bu konuda ihtiyacınız olan gerekli desteği sağlayacaktır. Bize https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans