Maltepe Logo Tasarım Firmaları

Maltepe Logo Tasarım Firmaları

Her firmanın ve her ürünün mutlaka kendini anımsatacak olan bir simgeye ihtiyacı vardır. Bu simgeler rakamlarla olabileceği gibi bir çizim ya da grafikte olabilir. Tüketici bu simgeyi gördüğü zaman hangi markaya ait olduğunu anlar. Bahsettiğimiz bu simge logo olarak bilinir ve markanın kurumsal yüzünü temsil eder.

Yapılan iş ne olursa olsun başlamadan önce mutlaka bir logosunun olması gerekir. Logo iş başladıktan sonra yapılamaz. Sürekli değişmez. Logo işin planlaması aşamasında bulunur ve bundan sonraki tüm işlemlerde kullanılır. Maltepe logo tasarım firmaları, markaların görünen yüzü olan logoları profesyonelce çizebilmek için büyük bir çaba harcar.

Logo kendi arasında 2 bölüme ayrılır. Bunlar yazı tabanlı ve görsel tabanlı logolar. Yazı tabanlı logolar adından da anlaşılacağı gibi markanın ismine özel olarak yapılır. Yani markanın ya da ürünün adı bir simge haline dönüştürülerek kullanılır. Görsel tabanlı logolarda ise grafikler veya yapılan işe uygun olan bir çizim kullanılabilir. Logoların renkli ve renksiz halinin mutlaka olması gerekir. Çünkü logo her yerde kullanılacağı için kullanılan zemine uygun olması ve logoyu bozmaması gerekir. Bunun için bir logo hazırlanırken çok yönlü düşünülür. Bu da profesyonellik isteyen bir konudur. Yani bu alanda deneyimsiz ve bilinçsiz birinin logo yapması mümkün değildir.

Logo Çalışması

Maltepe logo tasarım ajansları, logoların hazırlanması aşamasında birtakım önemli kriterleri göz önünde bulundurur. Zaten var olan bir marka üzerine çalışılacaksa önceki logodan kopmadan yenisinin planlaması yapılır. Sıfırdan bir logo hazırlanacaksa bu durumda sektör ve markanın renklerine uygun seçim yapılması gerekir.

Logo yapılmadan önce rakip analizi yapmak mantıklıdır. Çünkü bu sayede hem benzer bir logonun daha önce kullanılıp kullanılmadığı görülmüş hem de markanız için en iyisini bulabilme imkanı yakalanmış olur.  Logoda benzerlik değil özgünlük önemlidir. Logonun bir başkasını andırmamasına özen göstermek gerekir, çünkü alıntı ya da kopya kullanılan bir logo daha sonrasında değiştirilmek istenirse zor olur.

Logo sadece bir simge olarak değerlendirilmez. Tüketiciye ve kullanıcıya vermek istenilen mesajı net vermelidir.  https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans