Kimler SEO Çalışması Yaptırmamalı?

Kimler SEO Çalışması Yaptırmamalı?

SEO çalışması bir üniversiteyi bitirmekle eşdeğer gibi tutuluyor olsa da bunun en önemli nedeni sürekli yaşanan güncellemeler. Arama motorları internet sitelerinin her geçen gün çoğaldığı günümüzde rekabeti tam olarak sağlayabilmek adına kullanıcı olarak hareket ediyor. Kullanıcı odaklı bir web sitesine gelen kullanıcı aradığını rahatlıkla bulabiliyor.

Herkes SEO üniversitesinden mezun olmak istiyor, fakat burada atlanılan bir şey var ki gerçekten de her sitenin SEO’ya ihtiyacı var mı?

Her web sitesi olan SEO yaptırıp ilk sıraya çıkmalıyım diye kavruluyor, ancak çalışmanın başarılı olabilmesi ve tatmini konusunda SEO uzmanlarının ve SEO danışmanların önünde çok büyük engeller var. Örneğin bir tanesi SEO yapılacak olan web sitesi sahibinin düşünce yapısı.

Yani bahsetmek istediğimiz şey eğer siz aşağıda bahsedeceğimiz düşünce yapısına sahipseniz o zaman SEO yaptırmanıza gerek yok.

Acilen İlk Sırada Olmalıyım

SEO’da acil diye bir şey yoktur. Yani en iyi bir çalışma bile 6–8 ay arasında bir sürede sonuç verir. Yani ilk günden itibaren sizi ilk sıralara taşıyabilecek bir SEO uzmanı asla yoktur. Kısacası Google hiç kimseyle sözleşme yapmıyor. Bunun için SEO çalışmasına başlamadan önce kafanızdaki bir an önce üst sıralara çıkmalıyım düşüncesini atmanız gerekir.

Sitem İlk Sayfada Ama Ben Müşteri Bulamıyorum

Aslında böyle bir soruda yanıtı SEO uzmanında değil kendi fiyat politikanızda aramalısınız, çünkü SEO uzmanının hedefi sitenize müşterilerinizi çekebilmek. Eğer size gelen müşterileri ikna edemiyorsanız bu sizin satış politikanızı doğru yapmadığınız anlamına gelir.

Anahtar Kelime

SEO anahtar kelime odaklı olarak hareket eder. Yani siz ilk sayfalarda sektörünüzle alakalı olmayan kelimelerde olabilirsiniz. O zaman bu sizin başarılı olduğunuz anlamına gelmeyecektir. Önemli olan hedeflemiş olduğunuz kelimede ilk sayfada olmaktır.  Anahtar kelimelerinizi tanımıyorsanız SEO yaptırmanıza da gerek yoktur.

Hayallere Kapılmak

Bazı site sahipleri SEO uzmanından çok fazla şey bekleyebiliyorlar. Eğer siz açgözlü biriyseniz o zaman SEO yaptırmamanız gerekir, çünkü verilen hizmetten zaten memnun olmayacaksınız.

Web sitenize profesyonel SEO danışmanlığı hizmeti almak için bizimle https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans