Kaliteli Organik Backlink Almak

Kaliteli Organik Backlink Almak

Backlink SEO’da en önemli faktörler arasında yer alır. Bunun için vazgeçilmeyecek kadar önemli ve değerlidir. Bunun için her SEO çalışması kaliteli backlinklere sahip olmak zorundadır. Etkili ve doğal bir backlink stratejisi ise mutlaka Google’nin istediği şekilde olması gerekir. Peki, bu nasıl olur?

Kaliteli İçerik Oluşturmak

Kaliteli içerikler hedef kitlenize doğru ulaşımın en önemli aşamasıdır. Sürekli kaliteli içerikler hazırladığınızda sektörünüzde lider markalar arasında olduğunuzu da göstermiş olursunuz. Güçlü ve kaliteli blog yazıları sitenize gelen ziyaretçi sayısının zamanla artmasını sağlayacak ve bu sayede hizmet ve ürün satışınızı artıracaksınız.

Anahtar Kelime Stratejisi

Kaliteli içerik hazırlamanın yolu anahtar kelimelerden geçer. Mutlaka her web sitesinin belli anahtar kelimeler doğrultusunda yoluna devam etmesi gerekir. Anahtar kelimeler sektörünüzde yapılan aramalarda sizin görünür olmanızı sağlar. Bunun için mutlaka kendinize anahtar kelime listesi oluşturmanız gerekir.

Köşetaşı İçerikleri

Köşetaşı içerikleri sitenizin arama motorunda görünür olmasını sağlayacak en önemli sayfaların başında gelir. Değerli içerik olarak da tanımlanan köşetaşı içeriklerinizin blog içeriklerinizle mutlaka desteklenmesi şarttır. Köşetaşı içeriğinizde mutlaka sitenizin anahtar kelimelerine yer vermelisiniz.

Tanıtım Yazısı

Sitenize alacağınız dış linkler konusunda seçici olmanız önemlidir. Bunun için sektörünüze uygun olan web sitelerinden alacağınız tanıtım yazıları Google gözünde değerli olacaktır. Backlink için tercih edeceğiniz sitenin değerinin ise sizin sitenizden daha başarılı olması gerekir. Sizden değerli olmayan bir siteden tanıtım yazısı almanın size sağlayacağı katkı çok fazla olmayacaktır.

Doğal Kaliteli Backlink Elde Almak

Sitenizde bulunan köşe taşı içeriklerinizi blogunuzla ve dış linklerinizle desteklemeniz gerekiyor. Köşe taşı sayfanız ve ana sayfanız başka siteler tarafından ne kadar çok tavsiye edilirse başarınızda o kadar artmış olacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken husus illegal sitelerden doğal olmayan backlinklerden kaçınmaktır.

Google güncel olan sitelere önem verir ve bu siteleri kendi arasında kıyaslar. Siz rakiplerinizden bir adım önde olmak istiyorsanız sizden istenilenleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde doğal olarak yapmanız gerekir. Zamanla göstermiş olduğunuz bu gayretin meyvelerini almaya başlayacaksınız.

Sitenize doğal SEO yaptırmak istediğinizde bizimle https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans