Kaçınmanız Gereken Web Tasarım Hataları

Kaçınmanız Gereken Web Tasarım Hataları

COVID–19 salgınının web tasarım endüstrisinin yükselmesine yol açtığı kaçınılmaz bir gerçek. Sosyal mesafe, kendi kendini karantinaya alma gibi yeni normlar nedeniyle potansiyel müşterilerin çoğu internet üzerinden hizmet almayı tercih etmektedir.

Optimum tasarıma sahip web sitesi, COVID–19 döneminde işiniz için bir ağ geçidi görevi görecektir. Bu nedenle, sitenizi kusursuz bir şekilde tasarlamak krizi fırsata çevirme konusunda bir zorunluluktur. Sağlam gezinme, daha az sayfa yükleme süresi, iletişim, görseller gibi detaylara önem veren siteler, potansiyel ziyaretçilerin dikkatini çeken bir güç merkezi haline gelecektir.

Kullanıcı deneyiminden, dijital pazarlamaya, SEO sonuçlarına, satış dönüşümlerine, yatırım getirisine kadar her aşama kaliteli bir web tasarımını gerektirir. Optimal bir web sitesi tasarımı olmadan, bu alanda daha az avantajlı olursunuz.

Web Tasarımın İşinizdeki Rolü

İşletmenizi çekici bir tasarımla markalaştırmak, potansiyel müşterilerinizle aranızdaki iletişimi yükseltmenin en akıllı yoludur. Ayrıca sitenizin tasarımı, dijital pazarlama faaliyetlerinizin başarısına önemli bir katkı sağlar.

İnternet sitenizi mutlaka çekici grafikler ve kullanıcı amacı göz önünde bulundurularak tasarlamalısınız. Kullanıcıların % 94'ü bir internet sitesine güvenmemelerinin nedeni olarak tasarımı göstermiştir. Çünkü internet sitenizin tasarımı omurgasıdır, kötü olan bir tasarım online alanda işinizi bozma gücüne sahiptir.

Web Siteniz İçin Optimal Bir Tasarım Nasıl Oluşturulur?

Web siteniz, kim olduğunuza dair bilgileri gösteren sanal ayna mı? Nasıl bir hizmet sunuyorsunuz? Hedef kitlenize nasıl mükemmel çözümler sunabilirsiniz? Tüm bunların yanıtları düşünülerek kararlaştırılmalıdır.

İnternet sitenizi tasarlarken hedef kitlenizin tercihlerine göre web sitesi tasarım özelliklerini uygulamanız gerekir. Tasarımınız ziyaretçilerinize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlıyorsa görünürlüğünüzü de artırabilir.

Deneyimlerimize dayanarak, bir web sitesi tasarlarken kaçınmanız gereken hataları yukarıda belirttik. Bu hatalarınız varsa gidermeye başlarsanız, iyi bir web tasarımını oluşturacağınızdan emin olabilirsiniz.

İşletmenizle ilgili tüm bilgileri web sitenizde belirtmek önemlidir, ancak içeriğinize nefes alabilen bir alan vermek daha da önemlidir. Web sitenizi çok fazla içerik, görsel vb. İle doldurmak, kullanıcılarınızı memnun etmeyecek kafasının karışmasına neden olacaktır. Sitenizde verdiğiniz tüm mesajınızı kısa paragraflar, küçük görsellerle idare etmeniz gerekir.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans