İstanbul Animasyon Firmaları

İstanbul Animasyon Firmaları

Animasyon

Animasyon hazırlanmış olan grafiklerin belli bir senaryo dahilinde canlandırılmasıdır. Animasyon tasarımI ilginç kılarak özgün bir nitelik kazandırır. Teknik olarak 2’ye ayrılır. Bunlar; nesne animasyonu ve kare animasyonudur.

Nesne animasyonunun özelliği değişime uğrayan nesne veya yazıların ekranda hareketlendirilmesi veya yer değiştirmesi şeklindedir. Kare animasyonda, farklı kareler birleştirilerek hareket sağlanır. Kare animasyonlara örnek verecek olursak çizgi filmler bu tarz bir animasyondur.  Kare animasyonlar 2 boyutlu ya da 3 boyutlu olabilir.

2D Animasyon

Geleneksel olarak tanımlanan 2D animasyon, hareketin kağıda çizilmesi ve sonrasında bunun bilgisayara aktarılarak birleştirilmesi neticesinde ortaya çıkar. Günümüzde 2D animasyonlar bilgisayar üzerinden direk olarak çiziliyor.

3D Animasyon

Obje, mekan ve videodaki efektlerin tamamen bilgisayar ortamında hazırlanmasına 3D animasyon denir. Belli bir koordinat siteminde matematiksel olarak hazırlanan animasyonlarda modelleme, dokulama ve iskelet hazırlanabilir. Uzmanlık isteyen bu iş için İstanbul animasyon ajansları profesyonel bir ekiple hizmet verir. Bu tür animasyonlarda kullanılan programların ağır olması bilgisayarlarında güçlü olmasını gerektirir.

Animasyon hazırlama hizmeti ile firmalar markalarının akılda kalıcı olmasını hedefler. Hareketli görsellerin zihinde kalıcı bir etki oluşturduğunu düşündüğümüzde animasyon reklamların standart reklam, afiş ve broşür gibi reklam araçlarından çok daha etkili olduğu bilinir.

İstanbul animasyon firmaları

İstanbul animasyon firmaları birçok sektörde animasyon filmi hazırlayarak firmanın sosyal medyada fark edilir olmasını sağlar. Animasyon filmi için doğru firmayla çalışmak önemlidir. Hazırlanan senaryo mutlaka sektörle alakalı, işin ciddiyetine uygun olması gerekir.

Animasyonların güncel yaşam içerisinde birçok noktada karşımıza çıktığını biliyoruz. Bunlardan belli başlıları ise şunlardır:


  • Reklam filmleri

  • Tanıtım filmleri

  • Müzik klipleri

  • Canlandırmalar

  • Gerçek zamanlı filmler

  • Dijital oyunlar

  • İnteraktif medya

  • Simülasyonlar

  • Mimari ve proje uygulama

  • Performans sanatları


Timsah Ajans markanızın animasyon filmini ister 2D animasyon, isterseniz 3D animasyon tekniği kullanarak profesyonel bir şekilde hazırlar. Senaryo sizin taleplerinize göre şekillendirilir veya sizden gelen senaryo üzerinden animasyonun hazırlanması sağlanır.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans