İşletmelerin Neden Uygulamaya İhtiyacı Var?

İşletmelerin Neden Uygulamaya İhtiyacı Var?

Uygulamaları sevdiğimiz gerçeğini gizlemiyoruz. Bunu cep telefonunuza yuklu olan uygulama sayısına baktığınızda rahatça anlayabilirsiniz.

Tüketici için uygulamalar yararlıdır; oyun oynamamıza, arkadaşlarla etkileşim kurmamıza, 7/24 alışveriş yapmamıza olanak sağlar.

Peki, işletmeler uygulamalardan ne elde eder?

Uygulamalar ve Müşteri Verileri

Uygulamalar, müşterilerinizin yaptıkları hakkında gerçek zamanlı veri toplamak için en doğru seçenektir. Müşteri neyle ilgileniyor, nereye gidiyor veya hobileri ne gibi pek çok soru işaretinin yanıtını verir.

Uygulamalar için bir anlamda kişiselleştirme istasyonları diyebiliriz. Müşterilerinizin kim olduğunu ve nelerden hoşlandıklarını öğrendiğinizde onlar için özel olan içerikler oluşturabilirsiniz. Toplamış olduğunuz verilerden yola çıkarak işletmenizin yönünü belirleyebilirsiniz.

Uygulama İçi Pazarlama

Uygulamaların büyük bir bölümü reklam odaklı çalışır. Örneğin bir müzik indirmek için yüklemiş olduğunuz uygulamada görev yapmak istediğinizde karşınıza çıkan reklamlar en iyi pazarlama modelidir. Yani beklenmedik bir zamanda karşınıza çıkan ve hoşunuza giden bir ürünü satın almak isteyebilirsiniz. Uygulama içi pazarlamada kitle çok önemlidir. Sizin reklamlarınız ise uygulamaya göre çıkacağından doğrudan sektörünüzle alakalı bir reklam pazarlaması yapmış olursunuz.

Uygulamalar ve Akılda Kalan

Uygulamaların güzel yanlarından biri sürekli akılda kalmanızdır. Yani bir cep telefonunun ana ekranında olmanız demek insanların sizi unutmamasını sağlayacaktır. Bu da uygulamanın sürekli ziyaret edileceği anlamına gelecektir.

İşletmelerin uygulamaya ihtiyacı var, çünkü içeriğinizi özelleştirmenize, müşterileriniz hakkında bilgi edinmenize, yeni müşteriler edinmenize ve özel alanlar oluşturmanıza yardımcı olabilecek potansiyel müşteri oluşturuculardır.

Her işletme sektörü ne olursa olsun uygulama yaptırdığında akılda kalıcılığını ve marka bilinirliğini artırmış olacaktır. 7/24 açık olan bir işletme her zaman avantajlıdır. Özellikle iletişime önem veren bir marka potansiyel müşterilerine daha hızlı yanıt vermiş olacağından dolayı insanların gözünde daha değerli olacaktır.

Uygulama mı Web Sitesi mi?

Aslında bu sorunun yanıtı gayet net ve açıktır. İşletmelerin dijital dünya da bunu seçmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Yani işletmenizin hem web sitesi hem de uygulaması olması gerekir. Hatta olabildiğince tüm sosyal platformlarda olmak daha fazla başarı imkanı sağlayacaktır.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans