İşletmeler İçin Pinterest Nasıl Kurulur?

İşletmeler İçin Pinterest Nasıl Kurulur?

Birçok işletme sahibi Pinterest'ten haberdardır, ancak nasıl kullanılacağından emin değildir. Bu anlaşılabilir bir durum çünkü arayüzü diğer birçok sosyal medya platformu kadar tanıdık değildir. Zor bir öğrenme süreci olsa da, Pinterest birçok işletme için buna değerdir.

İşletme Sahipleri Neden Pinterest'i Düşünmeli?

İşinizi yürütmekle meşgulken neden başka bir sosyal medya kanalını düşünmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Hemen açıklayalım!

Pinterest şu anda web sitesi trafiğinin en büyük ikinci sağlayıcısı konumunda. Dünya çapında 322 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı var.

Pinterest kullananların % 47'si alışveriş amacı taşıyor, yani diğer sosyal platformlardan dört kat daha yüksek bir oran.

Kullanıcıların başkalarıyla etkileşime girdiği diğer birçok sosyal medya platformunun aksine, Pinterest'te arama yaparak yiyecek, el sanatları, dekor ve daha sonra satın alabilecekleri veya deneyebilecekleri daha pek çok şey hakkında fikir ediniyor.

Pinterest İşletme Hesabı Nasıl Kurulur?

Yukarıda neden kullanmanız gerektiğini ele aldıktan sonra isterseniz nasıl kurulması gerektiğini anlatmaya başlayalım.


  • Pinterest sitesine girdikten sonra hesap oluşturmak için posta adresi ve şifre alanlarını doldurun. Bu alanda dilinizi seçebileceğiniz ülke seçeneklerini göreceksiniz.

  • İşletmenizin adını ve turunu girin.

  • Web sitenizin URL'sini girin ve tıklayın.

  • Bir sonraki aşama, Pinterest'te reklam yayınlamakla ilgilenip ilgilenmediğiniz sorulacak.

  • Pinterest tarayıcı düğmesini edinme seçeneğiniz vardır, böylece web'deki fikirleri hızla kaydedebilirsiniz.


Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemleri takip ettiğinizde kurulum işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Sosyal medya platformlarında daha fazla kullanıcıya erişebilmek çok önemlidir. Çünkü ne kadar çok insana ulaşabilirseniz bu sizin satış grafiğinizi ve sitenizin trafiğini o kadar çok yükseltecektir.

Pinterest ve SEO

SEO pek çok kuralı içerisine alıyor ve bunların hepsinin amacı siteye daha fazla trafik çekebilmek ve ilk sayfada olabilmek. Pinterest’in SEO’ya etkisi de bu anlamda oldukça büyük. Birçok işletme ve blog sahibi Pinterest’i bu amaç doğrultusunda kullanıyor ve bunun karşılığını da başarılı bir şekilde alabiliyor. Ancak önemli olan kurulumu yapmak değil bu platformda nasıl etkili pinler hazırlamanız gerektiğini bilmektir.

Timsah Ajans olarak sosyal medya da sizi görünür yapıyor ve sitenizin arama sıralamasında yükselmesini sağlıyoruz.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans