Instagram’da Sıfırdan Marka Nasıl Oluşturulur?

Instagram’da Sıfırdan Marka Nasıl Oluşturulur?

Sosyal medya da kişisel marka oluşturmanın zor olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak bunun imkansız olduğunu da söyleyemeyiz. Çünkü gelişen dünya içerisinde sosyal medyadaki yerinizi almak bireysel ve kurumsal anlamda çok önemlidir. Sosyal medya denildiğinde birçok uygulamanın bu kapsam içerisine girdiği için 1 milyar’ı geçkin kitleye sahip olan Instagram’ ı mutlaka bu alanda ayırmak gerekiyor. Çünkü Instagram’da marka olduğunuz zaman yeni fikirlerin öncüsü olabilirsiniz.

Instagram’da marka haline gelmek için izlenecek yol ise şöyledir.

Dikkat Çekici Bir İsim

Instagram’daki amacınızın kurumsal görünmek olmadığına göre mutlaka ilgi çekici bir isme sahip olmanız gerekiyor. Adınız ne kadar kolay hatırlanabilir olursa bu sizin için daha büyük avantaj olacaktır.

Instagram Biyografisi

Instagram’da başarı elde etmenin yolu hesabınızdan hemen çıkan değil, hesapta kalan takipçilerle mümkün olacaktır. Bunun için biyografinizde mutlaka sizi anlatan bilgi ya da sloganlara yer vermelisiniz.  Kullanacağınız etkili bir metin takipçilerinizin ilgisini çekebilir.

İlginizi Çekebilir : Sosyal Medya Yönetimi

Öne Çıkanlar

Instagram sayfanızda öne çıkanları mutlaka iyi düzenlemeniz gerekir. Eğer ki bireysel olarak hesabınızdan satış yapmayı planlıyorsanız o zaman buraya takipçilerinizi etkileyecek bilgiler eklemelisiniz. Örneğin siz çanta satmak istiyorsanız o zaman çanta modelleri ya da çanta kullanımı hakkında bilgiler eklemelisiniz. Öne çıkanlar altında iletişim bilgilerinizin olması size güvenilmesini sağlayacaktır.

Keşfette Çıkmak

Yeni açılan bir hesabın takipçi kazanma süreci sıkıntılıdır. Keşfet’e çıkabilmek içinde uygulamanız gereken kriterler vardır. Örneğin resimlerinize konum eklemek, yorum alanına 3 etiket ilgi çekmenizi ve keşfet’e düşmenizi kolaylaştıracaktır.

Fenomenler

Instagram’da hesabınızı marka haline getirebilmenin en kolay ve etkili yöntemlerinden birisi de fenomen olan hesaplarda markanızdan bahsedilmesidir. Fenomen sayfalara vereceğiniz reklamlar sayesinde hesabınıza çok hızlı bir takipçi artışı sağlarsınız. Üstelik bu artış direk olarak markanızla ilgilenen insanlar tarafından sağlanmış olacaktır.

İşletme Hesabı Ne İşe Yarar?

Marka hesabınızı işletme hesabı olarak tanımladığınızda istatistiksel bilgileri de alabilirsiniz. Bu da sizin kullanıcılarınız ile ilgili ipucu elde etmenize imkan sağlamış olacaktır. Hedef kitlenizi ne kadar iyi tanıyabilirseniz onlarla iletişiminizi o kadar güçlü bir hale getirebilirsiniz.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans