İnstagram’da Markalaşma Nasıl Olmalı?

İnstagram’da Markalaşma Nasıl Olmalı?

Dünya hızla gelişirken işletmeler ve bireysel kullanıcılar dijital dünyadaki yerini almak için çalışıyor.  Dijital dünya denildiğinde hepimizin aklına gelen instagram ise markalaşma yolunda önemli bir adım.  Bunun için firmalar 1 milyarı geçen kullanıcı kitlesine nasıl en kolay yoldan ulaşabilir ve sahip olduğu profilini ünlü bir sayfa haline nasıl dönüştürebilir arayış içerisindeler.

Instagram’da marka oluşturmanın kuralları nelerdir, neler yapılması gerekir? Detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kısa bir isim bulmalısınız

Eğer instagram’daki amacınız kurumsal değilse, bu durumda yapmanız gereken güzel bir isim bulmak. Kolay hatırlanabilir bir isim size her zaman avantaj sağlayacaktır. Yapılan araştırmalara göre dikkat çeken bir ismin takipçi sayısı diğerlerine göre daha yüksektir.

Sizi tanıtacak kısa bir açıklama

İnstagram’daki biyografi alanına markanızın ya da kişisel bilgilerinizin yer aldığı bilgileri girin. İnsanlar sizin hakkınızda fikir sahibi olmak isteyebilir.

İnstagram’da marka olabilmek için öne çıkanlar alanını ön plana çıkarmanız gerekiyor. Bunun içinde iyi bir düzenleme yapmanız şart. Eğer bir satış yapıyorsanız bu bölümde hedef kitlenize uygun bilgiler paylaşabilir ve onların profilinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin sosyal medya yönetimi yapan bir firmaysanız bu durumda nasıl hizmet verdiğinizi öne çıkanlar alanında anlatabilirsiniz.

Popüler olmak

Hesabınız yeni olduğu için keşfete çıkabilme ihtimaliniz düşüktür. Ancak güzel paylaşımlarla imkansız demek değildir. Keşfete çıkabilmek için paylaşımlarınıza konum eklemeli ve kısa yorumlar paylaşmalısınız. En az 3 hastag kullanımı uygun olandır.

Fenomenlerin instagram’daki etkisi çok büyüktür. Bunun için hedef kitlenize uygun olan bir fenomenle anlaşarak sayfanızın reklamını yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede paylaşımlarınız daha fazla ilgi görür ve beğeni sayınızda hızlı ilerleme sağlayabilirsiniz.

Herkese açık hesap

İşletme hesabı olmanın sağlayacağı en önemli avantaj sayfanızın istatistiklerine ulaşabiliyor olmanızdır. Bu sayede yapmış olduğunuz paylaşımların etkileşimlerini daha iyi görebilir ve nasıl değişiklikler yapmanız gerektiğinin analizini yapabilirsiniz.

Günümüzde markalaşmak ve markanızın bilinirliğini artırmak için sosyal medya da aktif olmanız önemlidir. Timsah ajans marka yönetimi konusunda size destek sağlayarak sosyal medya hesaplarınızda gözle görülür hareket sağlar.

Bize https://www.timsahajans.com.tr/ adresimizden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans