İnsanların Okuyacağı Bir E-Posta Nasıl Oluşturulur?

İnsanların Okuyacağı Bir E-Posta Nasıl Oluşturulur?

E-posta ile pazarlama harika bir araçtır; maliyeti yoktur, web sitenize trafik çeker ve marka bilinirliğini artırır. Tabi tüm bu kazanımlar e-postayı gönderdiğini kişi açarsa mümkün olur.

E- Posta Gönderme

Ticari hayatta e-posta pazarlamasını seviyoruz; : Çünkü bir işletmenin web sitesine çok sayıda trafik getirme, müşterilerin ilgisini çekme, marka yaratma ve yeni müşterilerin dikkatini çekme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyoruz.

E-Posta Pazarlamasının Faydası

E-posta pazarlamasının pek çok faydası vardır; Doğru yazıldığında kullanıcı tarafından açılır ve büyük kampanyalar yürütmek için kalıcı veriler sağlar; okuyucularınızın çoğunluğunun neyle etkileşime girdiği konusunda size fikir verir.

Peki, okunabilir bir e-posta nasıl hazırlanır?

Heyecan Verici Satırlar

İzleyicilerinizin göreceği ilk şey budur ve bu nedenle doğrudan, dikkat çekici ve fayda odaklı olmalıdır. Hepimiz her gün yüzlerce pazarlama e-postasıyla karşılaşıyoruz bunun için sizin e-postanızın diğerlerinden farklı olması gerekiyor. Doğrudan bireyle konuşmak ve onlara tam olarak aradıkları şeye sahip olduğunuzu göstermek ihtiyaçlarını ilk sıraya koymakla mümkün olacaktır.

Fikriniz Olsun

Öylesine bir e-posta göndermenin işletmenize hiçbir faydası yoktur. Ne yaptığınızı ve neden yaptığınızı bildiğinizden emin olun, aksi takdirde müşterileriniz de bilmez.

Mesajı açık ve doğrudan verin. Müşterileriniz ne yapmaları gerektiğini veya neden onlara e-posta göndermeye zahmet ettiğinizi bilmiyorlarsa, silme konusunda hiç tereddüt etmeyeceklerdir.

Harekete Geçirme

E-postanız mutlaka harekete geçirme ifadesi içermelidir. Hemen sor, hemen al, gibi.

Etkili e-postalarda, 4 – 6 haber içeren aylık bir e-bülten olsa bile, bir harekete geçirici mesaj vardır; Örneğin "Daha fazla bilgi edinin" veya "şimdi bizimle iletişime geçin" gibi.

Görünüm ve Tasarım

İşletmenizi okuyucunun zihninde canlandırmak için e-postanızın şık, istek uyandıran, basit ve gerekli görünmesi gerekir. Okuyucular tasarıma bakmalı ve kendilerine verilen bilgilere güvenmelidir.

Linkler Ekleyin

E-postanızın sitenizin belirli sayfalarına bağlanması gerekir ve tüm bu bağlantıların düzgün çalıştığından emin olmalısınız.

E-posta pazarlama müşterilerinize ulaşabilmenin harika bir yoludur. Doğru adımları attığınızda dediğimiz gibi hem sitenize trafik çeker hem de satışlarınızı artırırsınız.

Bizimle https://www.timsahajans.com.tr/ adresimizden iletişime geçebilir marka sürecinizde destek olmamızı sağlayabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans