Influencer Nasıl Olunur?

Influencer Nasıl Olunur?

İnternet üzerinde gün boyunca gezindiğimiz sosyal medya siteleri ve sayfaları bloggerlara aittir. Bu insanlar kendi işlerinde ehil olduklarından dolayı farklı konular ve çalışmalar hakkında yeni sayfalar açarak hayatımızı renklendiriyorlar.  Blogger kelimesini duymaya alıştık ama yeni yeni duymaya başladığımız kelimelerden birisi de İnfluencer oldu. Peki, blogger ve Influecer arasındaki fark nedir? Ya da şöyle söyleyelim ikisi arasında bir fark var mıdır?

Influencer Nedir?

Sahip oldukları sosyal medya hesapları üzerinden bir ürün ya da markanın duyurulmasını sağlayan kişilere Influencer denir. Bu insanlar yönettikleri büyük toplulukları etkileyebilme ve yönlendirebilme özelliğine sahip olduklarından dolayı doğru reklam için oldukça etkilidir.

Influencer ve Blogger Arasındaki Fark

Örneğin siz bir markaya sahipsiniz ve markanızın daha geniş kitlelere reklamının yapılmasını istiyorsunuz. Influencer kişilerden aldığınız reklam sayesinde kendi hedef kitlenize yönelik bir çalışma yapabiliyorsunuz.

Yani içerik üreten bir blogger’ a zayıflama çayı reklamı yaptıramazsınız ancak Influencer bunu başarılı bir şekilde yapacaktır. Bunun için reklamda doğru seçim her zaman hayat kurtarır. Kısacası bir markanın sosyal medya fenomeni ile özdeşleştirilerek satışları artırma ve marka bilinirliğini sağlama çalışması demek doğru olacaktır.

Influencerlar Neden Önemlidir?

Günümüzde insanlar artık sosyal medya üzerinden gündemi takip ediyor ve markalar hakkında bilgiler alıyor. Bu da ister istemez markaları Influencer pazarlamaya doğru itiyor. Evet, bu iyi ya da kötü tartışılıyor olabilir, ancak zirvede olmak ve burada sağlam bir şekilde kalmak istiyorsanız o zaman en güncel olan ne varsa markanızı buna ayak uydurur hale getirmelisiniz. Reklam ancak doğru yapıldığı zaman kazanç sağlar. Bu zamanda yeni olmak ya da yeniye ulaşabilmek önemlidir. Bu nedenle Influencerlar önem kazanmıştır.

Influencer Reklam Nasıl Etki Sağlar?

Influencer reklamların en önemli özelliği güvenilir olmasıdır. Yani markanıza olan güven bu sayede daha fazla olur, çünkü Influencer kişiler kendi kitlesi içerisinde güvenilir kişilerdir ve bu kişiyi takip eden birçok insan da onun söylediklerine kulak verir. Örneğin onun giydiği bir kazak ya da ayakkabı her zaman önemlidir.

Markanızı Türkiye’de en ön sayfalara taşımak istiyorsanız bize  https://www.timsahajans.com.tr/ adresimizden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans