İkas SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

İkas SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

E-ticaretin önem kazanmasıyla firmaların pratik bir biçimde web sitesi oluşturmasına olanak sağlayan çeşitli markalar öne çıkmıştır. Markalar için e-ticaret altyapısı sunan bu firmalardan destek alarak e-ticaret sitesi oluşturarak online satış yapmaya başlayabilirsiniz. Son derece pratik bir panele sahip olan İkas, son zamanlarda pek çok marka tarafından tercih edilmektedir. İkas e-ticaret alt yapısına sahip bir web siteniz varsa İkas SEO çalışmaları ile web sitenizin performansını arttırabilirsiniz.

İkas Nedir?

2018 yılında faaliyetlerine başlayan İkas, perakendecilerin ve mağaza sahiplerinin temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılan e-ticaret altyapısıdır. İkas altyapısı ile işletmenizin sanal mağazasını kısa süre içerisinde oluşturabilirsiniz. Web sitenizin temasını kısa süre içerisinde pratik bir biçimde kişiselleştirebilirsiniz. Basit ve sade bir arayüze sahip olan İkas, kullanıcılarına üst düzey bir kullanım sunar. İkas altyapılı web siteniz için SEO çalışmalarını da pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitenizden iyi bir performans elde etmek için İkas SEO ayarlarına dikkat etmeniz yararlı olacaktır.

İkas SEO Nedir?

İkas SEO, İkas alt yapısına sahip web siteleri için yapılması gereken SEO çalışmalarını kapsar. İkas SEO ayaları ile web sitenizin Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ikas SEO çalışmaları ile İkas altyapısı ile hazırlanan web sitenizin Google tarafından görünürlüğüne de katkı sağlarsınız. Bu sayede hedef kitlenize ücretsiz bir şekilde ulaşım sağlayarak marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

İkas arama motoru optimizasyonu amacıyla kullanıcılarına birçok SEO ayarı sunar. Bu ayarlar arasında ihtiyaç duyabileceğiniz birçok SEO unsuru, altyapıya entegre bir biçimde sunulur. SEO Friendly URL gibi ayarlara müdahale etmeye gerek duymazsınız.

İkas SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

İkas e-ticaret altyapısı içerik yönetim panelinde SEO ayarlarını pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Doğru bir İkas arama motoru optimizasyonu için ürün, kategori ve blog içeriklerinizin optimize edilerek paylaşılması önemlidir. Bu noktada yaptığınız SEO çalışmasından üst düzey bir performans elde etmek için içeriklerinizin kaliteli ve özgün olması gerekir. İkas SEO işlemleri için yapmanız gereken; meta title, meta description, görsel alt etiketleri gibi içeriklerin oluşturulması yararlı olacaktır. İkas teknik SEO ayarları, kullanıcılara hazır olarak sunulur. Peki, öne çıkan İkas e-ticaret SEO ayarları nelerdir?

·      Otomatik SEO Friendly olarak optimize edebileceğiniz URL düzenleme alanı,

·      URL yönlendirme modülü (301 yönlendirmesi),

·      Canonical etiketi düzenleme,

·      Meta robots ile noindex ekleme alanı

·      H başlıkları, görseller, videolar ekleyebileceğiniz zengin text editörü,

·      Görsel alt etiket ekleme alanı,

·      Otomatik product, local business ve schema işaretlemeleri,

·      Bütün sayfalar için meta title ve meta description ekleme ve düzenleme alanı,

·      Header ve footer düzenleme alanları,

·      Site hızını arttırmak için hazır önbellek sistemi,

·      Görseller için otomatik sıkıştırma ve/veya webp’ye dönüştürme,

·      Otomatik ve temiz yapıya sahip sitemap dosyası,

·      Tema özelleştirme seçeneği,

·      Favicon düzenleme alanı,

·      Çoklu dil desteği ve çeviri modülü,

·      Hızlı bir site için otomatik lazy load teknolojisi,

·      Otomatik sıkıştırılmış js ve css dosyaları.

İkas SEO performansınızı arttırmanız amacıyla birçok SEO ayarını içerik yönetim sisteminde bulabilirsiniz. Bu sayede düzenlemeleri yaparak web sitenizin performansını ve trafiğini ücretsiz bir biçimde arttırabilirsiniz.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans