İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik Pazarlaması Nedir?

Yararlı içerik, pazarlamanızın tam merkezinde olması gerekir. Geleneksel pazarlama her geçen gün daha az etkili hale geliyor.  Doğal olarak siz ileri görüşlü bir pazarlamacı olarak, daha profesyonel bir yol olması gerektiğini bilirsiniz.

İçerik pazarlaması, bir kitleyi çekmek, elde tutmak ve sonuç olarak karlı müşteri eylemi sağlamak için önemlidir. Alakalı ve tutarlı içerik oluşturmaya ve dağıtmaya odaklanan stratejik bir pazarlama yaklaşımı demek yerinde olacaktır.

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmak yerine, potansiyel müşterilerinizin sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak sizin pazarlamanızın daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Birçok büyük marka içerik pazarlaması kullanır.  Örneğin P&G, Microsoft, Cisco Systems dahil olmak üzere dünyanın önde gelen birçok markası içerik pazarlamasına önem vermiştir.

İçerik pazarlamasını kullanan kuruluşlar için üç temel fayda vardır:


  • Yükselmiş satışlar

  • Tasarruf

  • Ve daha fazla sadık müşteriler


İçerik, pazarlamanın bugünü ve geleceğidir

Şimdi buraya kadar yazdıklarımızı gözden geçirmek için yazının başına geri dönün ve içerik pazarlama tanımını bir kez daha okuyun, sonra alakalı ve değerli olanı kaldırın. O zaman ortaya farklı bir durumun çıktığını da görürsünüz.

Firmalar her zaman bilgi gönderir, ama çoğu zaman alakalı veya değerli değildir. İçerik pazarlamasını bu kadar ilgi çekici yapan şeyde budur. Yani harika bir içerik olmadan pazarlama yapmak imkansızdır.

Hangi tür pazarlama taktiklerini kullanırsanız kullanın, içerik pazarlaması ayrı bir şey değil, sürecinizin bir parçası olmalıdır.

  • Kaliteli içerik, tüm pazarlama biçimlerinin bir parçasıdır.

  • İçerik pazarlama stratejisi, sosyal medya stratejinizden önce gelir.

  • Arama motorları kaliteli ve tutarlı içerik yayınlayan işletmeleri ödüllendirir.

  • Halkla İlişkiler: Başarılı PR stratejileri okuyucuların ilgilendiği konuları ele alır.

  • Gelen pazarlama: İçerik, gelen trafiği ve olası satışları artırmanın anahtarıdır.

  • İçerik stratejisi, çoğu içerik pazarlama stratejisinin bir parçasıdır.


İçerik pazarlaması ile ilgili sorularınız olursa, bize ulaşmaktan ve bize sormaktan kesinlikle çekinmeyin. Timsah Ajans yalnız dijital dünyada size destek olmakla kalmaz kafanızdaki SEO, konusunda danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır.

Ayrıntılı bilgi almak için bize https://www.timsahajans.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans