Google’da İlk Sırada Olmanın Ne Avantajı Vardır?

Google’da İlk Sırada Olmanın Ne Avantajı Vardır?

Dijital çağda tüm bilgilerin içinde olduğu internet siteleri hayatımızın tümünde kendini gösteriyor. Merak ettiğimiz bir bilgiyi arama motoruna yazarak ilk sıralarda olan sitelerden merakımızı gidermeye çalışıyoruz. Bunun için internette ilk sırada olmak demek daha fazla insan tarafından tanınmak anlamına geliyor.

Bilinir Olursunuz

Eskiden firmalar tanınır ve bilinir olmak için afiş ya da televizyon reklamlarını tercih ediyordu. Masraflı olmasına karşın bekleneni tam olarak alamadığımız bu yöntem, artık dijitalin gerisinde kalmış durumda. Dijital reklamların daha iyi satış grafiği ortaya koyuyor olması ve etkin sonuçlar göstermiş olması firmaları klasik olmaktan ziyade dijital ortamda ilk sıralarda olmaya zorladı.

Google’de ilk sırada olmanın iki yöntemi var. Bunlardan birincisi Google reklamları diğer ise SEO çalışması. Google reklamları pahalı fakat hızlı dönüş sağlayabilmek adına oldukça verimli. SEO’ ya göre dezavantajı ise reklamı kestiğinizde başladığınız noktaya geri dönüyor olması. SEO ise uzun suren bir çalışma fakat doğru yapıldığında etkisini uzun yıllar görebileceğiniz bir yöntem. Her ikisinin yapılma amacı aynı olsa da izlenen yol farklıdır. Bunun için her firmanın arama motorlarında ilk sırada olma isteği bilinir ve tanınırlığını artıp satış grafiğini yükseltmektir.

Timsah Ajans, firmalara bu süreçte reklam ve SEO danışmanlığı hizmeti sağlayarak firmanın hak ettiği yere ulaşmasını sağlar.

Google’da ilk sıralarda olmak yalnızca firmalar için değil aynı zamanda tıklamaya dayalı olarak para kazanmaya çalışan blog siteleri içinde önemlidir.

Google’da İlk Sırada Olmak Adına Yapılacaklar

Google’da ilk sırada olabilmek için özgün bir tasarıma sahip olmanız gerekiyor.  Anahtar kelime odaklı çalıştığınızda kendi sektörünüzde kullanıcıların arama sıralamasında olabilirsiniz. İçeriklerinizi eklerken anahtar kelimelerinizi kullandığınızda zamanla arama motorlarında ilk sıradaki yerinizi almaya başlarsınız.

Rakiplerinizi ne kadar iyi analiz edebilirseniz onlardan bir adım önde olmak için başlangıç yapmış olursunuz. Onların hangi anahtar kelimeyi kullandıklarını ve nelerden uzak durduklarını iyi incelemelisiniz.

SONUÇ

Google’da ilk sırada olmak sizi tanınır yapacağı gibi hizmet ve ürün satışlarınızı artırır.

Web sitenizi arama motorlarında ilk sıraya çıkarmak için bize https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans