Google Sıralama Faktörleri Nedir?

Google Sıralama Faktörleri Nedir?

Google arama sonuçlarını listelerken birçok faktörü göz önünde bulundurur. Günümüz teknolojisindeki gelişim ise Google’in bu sıralama faktörlerine daha hızlı şekillendirmesine imkan tanır.

Google Sıralama Faktörleri  

Google’nin sıralama faktörleri ile alakalı olarak internet üzerinde dolaşan çok sayıda bilgi var. Bu bilgilerin bir çoğu laf kalabalığından ibaret. Bunun nedeni ise Google’nin sıralamaları neye göre belirlediğine dair açıklama yapmıyor olmasıdır. Özellikle SEO çalışmalarının doğru yapılmaması buradaki çözümsüzlüklerin anahtarı konumunda.

Sitenin Yaşı

Site yaşı Google sıralamasında önemli bir faktör. Fakat bunun mümkün olmadığını düşünenlerinde olduğunu biliyoruz. Alan adında anahtar kelimenin olması ise SEO çalışmasında önemli bir avantaj.

İçerik Kalitesi

Google’de sıralamaları belirleyen en önemli faktörlerin başında içeriklerin geldiğini her site sahibi bilir. Bunun için kaliteli ve özgün içerikler her zaman değerlidir. İçeriklerinizin güncel olması ise çok önemlidir.

URL’de Anahtar Kelime Kullanımı

Sitenize giriş yaptığınız her içeriğin URL’si çok önemlidir. Yazılan makalenin anahtar kelimesinin URL’de olması ya da site adınızın URL’de olması arama sıralamalarında sonuçlara etki eden önemli bir faktör.

Açıklamada Anahtar Kelime Kullanımı

Açıklama sitenin can alıcı noktasıdır. Sitenizde ve makalelerinizde mutlaka anahtar kelimelerinizi kullanmış olduğunuz gibi tag ve açıklamalarında da mutlaka anahtar kelimelere yer vermeniz gerekiyor. Açıklama bölümünde anahtar kelime kullanımı sıralamaya çok fazla etki etmemiş olmasa da SEO’ya önemli bir etki ediyor.

Görsel Optimizasyonu

Bir sitede içerik kadar önemli olan konulardan birisi de görselliktir. Görsellerinizin mutlaka özgün olması gerekir. Özgün olmayan görseller sitenize zarar verebileceği gibi sitenizin de telif yemesine neden olabilir.

İçerik Uzunluğu Ne Olmalı?

İçerikleriniz kaliteli ve belli bir uzunlukta olması gerekir. Google içeriklerde en az 300 kelime kullanılmasını isterken bu sayı yukarılara doğru istediğiniz kadar çoğaltılabilir.

Kategorilendirme

Sitenizde kategori oluşturulması gerekiyorsa mutlaka açıklama alanlarının doldurulması gerekir. Kategorileri her gün belli sayıda içeriklerle doldurmak kategorilerin hareketliliğini sağlayacaktır.

Site Tasarımı

Her ticarette olduğu gibi görüntü dijital dünyada da çok önemlidir. Bunun için sitenizin tasarımının özgün ve kullanışlı olması gerekir.

Bize https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans