Google News Nedir? Google Haberler İçin SEO Önerileri

Google News Nedir? Google Haberler İçin SEO Önerileri

Google News, anlık haber gereksinimini karşılamak için farklı bölge ve dile göre haber sitelerini listelemek amacıyla oluşturulmuştur. Google News ile haber siteleri daha fazla trafik almaktadır. Google News, haber sitelerinden yeni haberler alarak kullanıcıların talepleri doğrultusunda bu makaleleri arama sonuçlarında göstermektedir.

Google News Nedir?

Google News, farklı haber kaynaklarının başlık ve içeriklerini listeleyen bir arama motorudur. Haberleri kullanıcıların ilgi alanı, tercihleri ya da filtrelerine göre sıralar. Haberler belirli algoritma filtrelerinden geçerek kullanıcıya ulaşır. Google News sonuçlarında yer almak sitenin trafiğini artırır ve daha fazla görünürlük sağlar.

Google News Kaydı Neden Önemlidir?

Google News başvurusu oldukça önemlidir. Haber siteleri Google News aracılığıyla sitenin trafiğini ve görünürlüğünü artırır. Google News, haber sitesinin güvenilirliğini artırır. Kullanıcılar Google News’te yer alan habere güvenerek tıklar.

Google Haberler İçin SEO Önerileri

Haberlerinizin Google News listesinde yer alması için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur.

Meta etiket ekleyerek Google News botunun hangi içerikleri dizine ekleyip eklemeyeceğini belirleyebilirsiniz.

Sitenize düzenli ve sık aralıklarla haber girişi yapmanız son derece önemlidir. Haber içeriklerinin hızlı tüketilmesi sebebiyle güncel olması gerekir.

Haberlerin sosyal medya veya farklı platformlarda paylaşılmasını sağlamak amacıyla içerikler oluşturabilirsiniz.

Haber sitesinin hızı da Google News açısından önemli detaylar arasındadır. Hızlı açılış sayfası ile sayfaların optimize edilmesi sitenize fayda sağlayacaktır.

Haberle alakalı başka bir haberi sitenin içerisinde iç link olarak kullanırsanız site tıklamasının artmasını sağlayabilirsiniz.

Google’ın güncel haberleri hızlı görmesi için Google News’e has site haritasını kullanabilirsiniz.

Haber başlıklarını 110 karakteri geçmeyecek şekilde planlayabilirsiniz.

Resimlerinizi en az 60x90 piksel boyutunda oluşturmanızda fayda var.

Haber kaynağının kalitesini belirleyen unsurlardan biri de makalenin uzunluğudur. Kullanıcılara daha fazla detay veren haberler sıralamada doğal olarak yükselmektedir.

Detay içeren haberlerde kelime uzunluğu fazla olabilir. Kullanıcılara faydalı bilgiler veren haberler sayfanın öne çıkmasını sağlayan detaylar arasındadır.

Google News listesinde ön plana çıkmak için bu ayrıntılara dikkat etmek son derece önemlidir.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans