Google Keşfet (Discover) Nedir? Nasıl Optimize Edilir?

Google Keşfet (Discover) Nedir? Nasıl Optimize Edilir?

Google Discover, Google üzerinde arama deneyimini geliştirmeyi amaçlayan içerik tavsiye aracıdır. Google Discover kullanıcının geçmiş Google aramalarına dayanarak kullanıcılara içerik öneriyor. Google Discovery kullanıcı deneyimini ön plana çıkarmak ve web sitesinin ziyaretçi trafiğini artırmak için ideal bir özelliktir.

Google Discovery ile sürekli olarak doğal bir trafik elde etmeniz mümkündür. Google Keşfet hem marka hem de sitenin genel trafiğini ön plana çıkarıyor.  Google Discover ile Google kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesi amaçlanıyor. Google Keşfet ile ilgi alanlarınızı özelleştirebilir ve beğendiğiniz konuları takip edebilirsiniz.

Google Keşfet mobil üzerinden çeşitli içerikleri kullanıcıların bilgisine sunuyor. Google Keşfet, Google sayfasına benzer özelliktedir. Google arama motorunun aksine burada yer alan içerik arama sonuçlarının parçası değildir. Sayfanın üst kısmında hava durumu ve arama çubuğu bulunuyor. Arama çubuğunun altında keşif bulunuyor. Burada ürünler, haberler, hizmetler gibi pek çok konuyu keşfedebilirsiniz.

Google Keşfet ile Trafiği Nasıl Artırabilirsiniz?

Google Keşfet’te yer alan siteler trafik oranlarını önemli ölçüde artırabiliyor. Ancak Google Keşfet tek başına kısa zamanda önemli bir trafik artışı sağlasa da başka etkenlerle de desteklenmesi gerekiyor.

Google Keşfet’e Nasıl Çıkılır?

Google Keşfet, Google’ın sosyal medyası gibidir. Google Keşfet’te yer almak için yapılması gereken bazı detaylar vardır. Kaliteli ve ilgi çekici içerikler oluşturup resim ve video kullanabilirsiniz. Mobil uyumlu web site de Google Keşfet’te yer almak için gereken noktalar arasındadır. Markalaşmaya odaklanarak Google Keşfet için önemli bir adımdır.

Kaliteli İçerik Oluşturun

Kullanıcıların dikkatini çekecek ve gereksinimlerini karşılayacak kaliteli ve ilgi çekici içerikler oluşturmak Keşfet açısından oldukça önemlidir. Kullanıcıların ilgi alanı için sizin daha önceden eklemiş olduğunuz içeriklerle uyumluysa içeriğinizi ön plana çıkaracaktır.

Mobil Uyumlu Web Site

Web sitenin mobil uyumlu olabilmesi Keşfet’i etkileyen en önemli etmenlerden biridir. Google Keşfet mobil cihazlar için kullanılan bir özellik olması nedeniyle web sitesinin mobil uyumlu olması gerekiyor.

Resim ve Video Ekleyin

Yüksek kaliteli resim ve video içeren web siteleri Keşfet’te daha çok performans sağlayabiliyor.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans