Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır?

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır?

İşletmenizin daha çok insana ulaşması için Google Haritalar’a kaydolmak oldukça önemlidir. Dijital dünyanın her geçen gün daha da önem kazandığı günümüzde Google Haritalar’a yer ekleme yaparak işletmenizin konumunu paylaşabilirsiniz. Google Maps kaydı nasıl yapılır? Kayıt yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Google Haritalar, Google Analytics ve Google Ads gibi platformlarda işletme durumunu kontrol etmek ve izlemek için ve daha çok insana ulaşmak için kullanılmaktadır. Google Haritalar ile işletme adres bilgileri, telefon, web sitenizi ekleyerek internette daha görünür hale gelebilirsiniz. Bu nedenle Google Haritalar’a işletme adresini eklemek kritik öneme sahiptir.

Google Haritalar, tüm Google servisleri gibi ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Kolay bir şekilde birkaç adım takip ederek Google harita kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Google Haritalar’a İşletme Kaydı Nasıl Yapılır?

Gmail hesabınız ile Google My Business’e giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Oturum Aç butonuna tıklayın. Açılan sayfada firma ile ilgili tüm alanları doldurun. Bu işletmeyi Google üzerinde yönetmek için bu bilgileri doğrulama işlemi yapın. Ardından kullanma şartlarını onaylayıp “Devam” tuşuna basın.

Sisteme girmiş olduğunuz bilgilere doğrulama şifresi gelecektir. Doğrulama şifresinin geçerlilik süresi 1 ay olarak belirlenmiştir. Doğrulama şifresinin gelmediği durumlarda yeniden doğrulama şifresi isteyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Google yetkilileriyle irtibat kurarak doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Cihazlardan Kayıt Yapma

Mobil cihaz üzerinden Google Haritalar’a giriş yapın. Google Haritaları telefon içerisinde bulamadaysanız arama kısmından da aratabilirsiniz. Firmayı eklemek ve yönetmek istediğiniz Google hesabına giriş sağlayın. Bu alandan “Yeni İşletme Sayfası Oluştur” bölümüne tıklayarak açılan panele firma giriş bilgilerini ekliyoruz.

Girmiş olduğunuz işletmeyi Google üzerinden yönetmek için bilgilerin doğrulanması gerekir. Doğrulama işlemi posta ile yapılmaktadır. Belirtilen adrese doğrulama kodu posta ile yollanır. İşlem yaklaşık 1-2 haftayı bulabilmektedir. Kodu Posta ile Gönder seçeneğini tıklayın. Bu sayede doğrulama kodunuz posta yoluyla size ulaştırılacaktır. Google Haritalar ile işletmenizi dijital ortamda görünür hale getirebilirsiniz.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans