Google Dijital Atölye Nedir?

Google Dijital Atölye Nedir?

Günümüzde firmalar ve şirketler için dijital dünya oldukça önemli hale geldi. Bu nedenle dijital pazarlama stratejisi firmalar ve şirketler açısından gerekli hale geldi. Dijital araçlara hakim olmak ve onları etkin kullanabilmek için işinizi geliştirebileceğiniz programlardan destek almak gerekiyor.

Google Dijital Atölye Google tarafından kullanıcıların hizmetine sunulan markanız ve bireysel işleriniz için yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz çevrim içi eğitim platformudur. Bu uygulamada farklı kategorilerde dijital pazarlama eğitimleri tamamen ücretsiz olarak veriliyor.

Google Dijital Atölyenin amacı kişilerin dijital araç bilgisini geliştirmek ve bu araçları etkin ve verimli kullanabilmesini sağlamaktır. Google Türkiye tarafından başlatılan bu proje kapsamında 26 konu 106 derste anlatılmaktadır. Eğitimlerin ardından hazırlanan sınavlarla kendinizi ölçmeniz ve kazanımlarınızı görmeniz mümkündür.

Google Dijital Atölye’de Hangi Dersler Var?

Google Dijital Atölye farklı alanlarda konuları kullanıcıların hizmetine sunar. Bu konular arasında dijital pazarlamanın temelleri, online bir işletmeniz olsun, müşterilerin sizi internette bulabildiğine emin olun, bir işletmeyi yurt dışına açın, müşterilerle mobil ortamda bağlantı kurun, kodlamanın temellerini anlayın, işyerinde üretkenliği artırın, dijital dengeye giriş, dijital güvenliğe giriş, işletme iletişimi, hikaye ve tasarımla iletişim kurun, topluluk önünde konuşun kurslarıdır.

Google Dijital Atölye’ye Katılım Nasıl Sağlanır?

Google Dijital Atölye kurslarına katılabilmek için Google hesabınızın olması gerekir. Google hesabınızla oturum açtıktan sonra Google Dijital Atölye sayfasında gerekli adımları takip ederek kurslara erişim sağlayabilirsiniz. Dijital Atölye’de kendiniz için uygun olan eğitimleri ve programları belirledikten sonra kurslara kolay bir şekilde katılabilirsiniz.

Google Dijital Atölye, 26 konu ve 106 dersten oluşan bir programdır. Eğitimde Google Adwords, Analytics, Trends, Keyword Planner gibi uygulamalarının kullanımı ve dijital pazarlama eğitimi veriliyor. Google Dijital Atölye, bir işletmeyi internete taşımak, çevrim içi reklam çeşitleri, temel dijital pazarlama stratejileri gibi konularda eğitim veriliyor.

Google Dijital Atölye Sertifikası Nasıl Alınır?

Dijital Atölye eğitiminin ardından Google tarafından hazırlanan “Online Pazarlama Temel Eğitimi” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Dijital pazarlamada işlerini dijital ortama taşıyacak ve bu alanda çalışacak kursiyerler açısından sertifika oldukça önemlidir.

https://www.timsahajans.com.tr/

 

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans