Google Chrome İçin İşinizi Kolaylaştıracak Eklenti Önerileri

Google Chrome İçin İşinizi Kolaylaştıracak Eklenti Önerileri

Google Chrome İçin İşinizi Kolaylaştıracak Eklenti Önerileri

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome, içerisinde binlerce eklenti barındıran yapısı ile birlikte her geçen gün daha çok kullanıcıya erişerek kullanıcı sayısını artırmaktadır. Bu artıştan kaynaklı olarak da eklenti kütüphanesi sürekli gelişmekte ve bu gelişmeyle birlikte de eklentiler ayrı bir önem kazanmaktadır.

İşinizi Kolaylaştıracak Eklentiler

Chrome birçok eklenti sunmaktadır ve bu eklentilerden kullanıcılar kendi işlerine en çok yarayacak olan eklentiyi seçmelidir. Ancak, Chrome çok kalabalık bir eklenti kütüphanesi hizmeti sunduğu için bazen kafa karıştırıcı bir yapıya bürünebilmektedir. Yine de genel olarak birçok kullanıcının işine yarayacak birkaç eklentide bulunmaktadır.

Hover Zoom+

Görsellerin üzerine gelerek, görselin tam boyutlu halini görmenizi sağlayan Hover Zoom+, özellikle grafikerler ve editörler için çok kullanışlı olmaktadır. Eğer bu eklentiyi Chrome’a eklerseniz fare imlecini götürdüğünüzde görsel tam boyutunda yeni sekme açmaya gerek kalmadan görünmekte ve klavyedeki “s” tuşuna basıldığında da direkt olarak indirilebilmektedir.

CrxMouse Gestures

Sadece farenizin tuşları aracılığıyla sekme açma, kapama ve sekmeler arası gezinti yapabilme işlemlerini yapabileceğiniz bir eklenti olan CrxMouse Gestures, atadığınız hareketlerle sekme açma, kapama ve sekmeler arası gezinti yapabilme gibi birçok kolaylığı sağlamaktadır. Örneğin, sağ sekmeye geçmek için farenin sağ tuşuna basılı tutup sola kaydırarak sekmeler arası geçiş için sekmelere tıklamak gerine hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Awesome Screenshot

Detaylı ekran görüntüleri almak ve bu görüntüleri düzenleyebilmek için kullanabileceğiniz bir eklenti olan Awesome Screenshot, istediğiniz herhangi bir sayfadaki görüntünün ekran görüntüsünü almanızı, bu görüntüleri istediğiniz şekilde düzenleyebilmenizi ve aynı şekilde istediğiniz yerde veya platformda da paylaşabilmenizi sağlayan bir eklenti olmaktadır.

TinEye

Özellikle görsellerle çok fazla içli dışlı olan kullanıcılar için çok yararlı bir eklenti olan TinEye, görsellerle arama yapmanızı kolaylaştırmanın yanı sıra elinizdeki kalitesiz görselin benzerlerini de arayabilmenizi sağlayan bir eklenti olmaktadır.

WhatFont

Genellikle tasarım temelli işler yapanlar için yararlı olacak WhatFont, internette dolaşırken ya da araştırma yaparken internet sitelerindeki yazı tiplerini öğrenmek için kullanabileceğiniz bir eklenti olmaktadır ve oldukça yararlı bir eklenti olarak karşımıza çıkmaktadır.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans