Google Benim İşletmem Nedir?

Google Benim İşletmem Nedir?

İnternet sitesi sahiplerinin ücretsiz kullanımı için sunulmuş olan Google Benim İşletmem, firmaların, kurum ve kuruluşların arama ve haritalar olmak üzere arama motoru üzerindeki varlıklarını daha kolay yönetebilmelerine imkan tanır. Firmanızın doğruluğunu ispat edebildiğiniz için internetteki güvenirliğinizi de pekiştirir. İnternette sizi arayan bir müşteriniz ya da bulunduğunuz yerde yakınınızdaki biri işletmenizi kolay bir şekilde bulur.

Google Benim İşletmem'in Avantajları Nelerdir?


  • İnternette işletmenizi arayan kişilerin sizi ve ürünlerinizi daha kolay bulabilmelerine olanak sağlar.

  • İnternetteki iş bilgilerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.

  • İnternette hizmet arayan biri size Google Benim İşletmem üzerinden ulaştığında sizi güvenilir olarak kabul eder ve bu da satışlarınızın iki katına çıkmasına imkan sağlar.

  • Müşterilerinize çalışma saatlerinizi, çalışma günlerinizi ve açık adresinizi duyurabilirsiniz.


Etkileşiminizi Artırır

Google Benim İşletmem üzerinden yapılmış olan yorumları ve soruları mutlaka okumalı ve yanıtlamalısınız. Bu sayede onlarla etkileşiminizi daha fazla artırabilirsiniz. İşletme profilinize firma resimlerinizi, ya da logonuzu eklemeniz size olan güveni % 40 oranında artırır.

Yapılan araştırmalara göre internet üzerinden yol tarifi özellikle Google Benim İşletmem üzerinden % 42 oranında daha fazla yapıldığı belirlenmiştir.

Varlığınızı Anlayın Ve Genişletin

Hangi işe başlarsanız başlayın varlığınızı önce kendinizin kabul etmiş olması gerekir. Bunun için olası tüm kanalları kullanarak daha fazla müşteri kitlesine sesinizi duyurmanızda fayda vardır. Müşterilerinizin sizi nasıl aradığı ve bulduğu, nereden size ulaştığı gibi bilgileri sürekli takip ederek, en çok talep edilen alanda daha fazla aktif olabilirsiniz.

Google Benim İşletmem üzerinde firmanızın telefon numarasının görünüyor olması geri dönüşlerinizi artıracak bir faktördür.

Google Benim İşletmem’e Nasıl Katılabilirim?

Google Benim İşletme’ e kayıt yaptırabilmeniz için yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Google.com/business adresine giriş yapıldıktan sonra sağ taraftaki HEMEN BAŞLAYIN sekmesine basıp, işletme adresiyle oturum açın.

İstenilen bilgileri girdikten sonra karşınıza çıkan adres, harita, cep telefonu ve internet sitesi adresinizi doğru bir şekilde girin. Doğrulama seçeneğine geçtikten sonra talebinizi gönderin. Gönderi sonrasında adresinize bir posta kartı gönderilecek ve bu kartın içerisinde yer alan doğrulama kodunu tekrar Google Benim İşletmem üzerinden oturum açarak girdiğinizde işleminiz tamamlanmış olur.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans