Google Bard Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Bard Nedir? Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin gelişmesi, yapay zekâ yatırımlarının artmasına neden olmuştur. Bu nedenle pek çok yapay zekâ aracı ortaya çıktı. ChatGPT alternatifi olarak öne çıkan Google Bard, Google AI tarafından geliştirilen yapay zekâ destekli sohbet robotudur. Yapay zekâ destekli Bard tıpkı ChatGPT gibi sohbet edilebilmesine olanak sağlar.

Yazılım konusunda öne çıkan teknoloji şirketi olan Google tarafından geliştirilen sohbet botu Google Bard, pek çok işlem yapmanıza olanak sağlar. Pek çok kişi tarafından tercih edilen Google Bard’a soru sorarak herhangi bir konu hakkında fikir alabileceğiniz gibi yazılım kod satırlarındaki hataları tespit ederek düzenlemenize de imkân sağlar.

Google Bard Nedir?

ChatGPT alternatifi olarak öne çıkan Google Bard, kullanıcıların metin yazarak chatbot ile etkileşime girdiği ve sorduğu sorulara kısa süre içerisinde yanıt alabildiği yapay zekâ destekli sohbet robotudur. Google tarafından geliştirilen dil modeli LaMDA’yı kullanan Bard, sorulan soruları detaylı ve bilgilendirici bir şekilde yanıtlayabilir, metin oluşturabilir, çeviri yapabilir ve çeşitli türlerde yaratıcı içerikler yazabilir.

Google’ın geliştirdiği ve pek çok alanda kullandığı bu dil modeli, Bard’ın kullanım alanının artmasına olanak sağlar. Bilgi almak istenen soruları detaylı şekilde cevaplayabilmenin yanı sıra Google Bard, sıfırdan metin oluşturabilir, çeviri yapabilir ve tablo, liste gibi çeşitli içerikler de hazırlayabilir. Yazılımcılar tarafından da yaygın olarak tercih edilen Bard, GitHub desteği sayesinde kod da yazabilir.

Google Bard Nasıl Kullanılır?

Google AI tarafından geliştirilen Google Bard, ücretsiz olarak sunulan bir sohbet robotudur. Şu an da deneysel modda kullanılabilen Bard’ı kullanmak için yalnızca Google hesabına ihtiyacınız var. Google Bard kullanımı için şu adımları takip edebilirsiniz:

·      Google Bard web sitesine erişmeniz gerekir.

·      Sayfada yer alan “Bard’ı deneyin” butonuna tıklayarak deneysel sürüm için kaydınızı oluşturabilirsiniz.

·      Daha sonra gizlilik şartlarını okuduktan sonra “Kabul ediyorum” seçeneğine tıklayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Güçlü ve pek çok alanda kullanışlı bir araç olan Google Bard, sorularınızı ve isteklerinizi anlamak için doğal dil işleme teknolojisini kullanır. Bard, sorularınıza kapsamlı ve bilgilendirici bir şekilde yanıt vermek için diğer Google araçlarından da yararlanır.

Yapay zekâ teknolojileri hakkında detaylı bilgi edinmek için https://www.timsahajans.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans