Google Alerts Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Alerts Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google dünya üzerinde en çok bilinen ve kullanılan arama motorudur. Milyonlarca içeriğin yer aldığı internet dünyasında birçok bilgi listeleniyor. Google ise algoritmalar aracılığıyla bunları tarıyor ve arama motorunda yazılanlarla ilgili benzer içeriği kullanıcının hizmetine sunuyor. Google, internette aradığınız herhangi bir konuyla ilgili içerikler hakkında size bilgi veriyor.

Google Alerts, Google arama sayfasında haberler, ürünler veya yazılar hakkında yeni sonuçlar yer aldığında e-posta almanızı sağlayan sunan ücretsiz bir araçtır. Google Alerts internette yer alan içerik değişiklerini algoritmalar aracılığıyla algılayarak bu bilgileri size ulaştırır. Google Alerts arama motoru üzerinde yapılacak araştırmaları sizin yerinize gerçekleştirir ve hizmetinize sunar.

Google Alerts dijital pazarlama analizinden tez araştırmalarına kadar pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilen bir sistemdir. Google Alerts, kullanıcıların belirli anahtar kelimeleri ayarlayarak uyarı oluşturması mantığıyla hareket eder. Google Alerts’e anahtar kelime girdiğinizde belirttiğiniz anahtar kelime veya kelime öbeğini içeren ilgili içerikle ilgili sizi bilgilendirmektedir. Anahtar kelimeler için oluşturulan bu uyarı sistemi ile ilgili sonuçlara kolaylıkla ulaşabilir ve e-posta uyarı sistemi kurarak güncel olarak takip edebilirsiniz.

Google Alerts Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça pratik olan Google Alerts için g-mail hesabınızı olması yeterli. G-mail hesabınızla bir kayıt açtıktan sonra Alerts web sayfasına giriş yapıyorsunuz. İzlemek istediğiniz anahtar kelime ya da anahtar kelime öbeğini sisteme girin. Create Alerts butonuna tıklayarak kişisel ayarlamalarınızı yapın.

Arama motorlarında yeni bir içerik yayımlandığında bu durum size e-posta ile bildirilecektir. Uyarılarınız için bir kaynak seçebilir veya otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Uyarıları hangi sıklıkla almak istediğiniz tespit ederek her gün, haftada bir kez gibi seçenekler arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Google Alerts ile kullanacağınız dil ve bölgeyi tercihlerinize bağlı olarak belirleyebilirsiniz.

Gereksinime göre kaç tane sonuca ulaşmak istediğinizi ya da tüm sonuçları belirleyebilirsiniz.

Google’ın uyarılarınızı göndereceği e-posta adresinizi başka bir adres olarak belirleyebilirsiniz.

Ardından “Uyarı Oluştur” ibaresini tıklayarak aşamayı tamamlayabilirsiniz.

Google Alerts uygulamasını ister kişisel gereksinimleriniz ister şirketiniz veya işleriniz için geniş bir alanda kullanabilirsiniz. Google Alerts uygulaması ile yapacağınız araştırmalarla ilgili bilgiye kısa yoldan erişebilirsiniz.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans