Google AdSense Nedir?

Google AdSense Nedir?

Adsense, Google arama motoruna ait, geliştirilmiş olan yayıncılara para kazanma imkanı sağlayabilen harika bir hizmettir.

Google AdSense ile nasıl para kazanılır?

Reklam verenler Google görüntülü arama ağı’nda reklam verdikleri zaman, bu reklamların yayınlanması sonrasında kullanıcılar reklama tıkladığı zaman web sitesi para kazanmaya başlar. Yani bu durumu daha yalınlaştıracak olursak siteniz ne kadar çok trafik alıyorsa adsense’den o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Google Adsense Nedir? Nasıl Kurulur?

Adsense’den para kazanmak istediğinizde ilk yapmanız gereken şey bir adsense hesabı oluşturmak olmalı. Hesap oluşturduktan sonra adsensenin siteniz için oluşturacağı kodu sitenize yerleştirirsiniz ve daha sonra gerekli incelemelerin yapılmasını beklersiniz. Kodu sitenize eklemeniz ya da başvuru yapmanız adsense reklamları yayınlayabileceğiniz anlamına gelmez. Çünkü Google arama motoru bu hizmeti verirken sitenin kendi istediği şartları da karşılıyor olmasına önem verir. Örneğin sitenizin içeriklerinin mutlaka özgün olması gerekir. Özgün olmayan bir site Google’nin gözünde değersizdir.

Google AdSense hakkında bilmeniz gerekenler

Adsense’den para kazanmak istiyorsanız sitenizin ziyaretçilerinin çok olması gerekir, çünkü görüntüleme ve tıklama başına kazanç sağlarsınız.

Reklam tıklamalarının tamamı organik olması gerekir. Yani Google bot tıklamalarını ya da yazılımsal yapılan işlemleri hemen fark eder ve sitenizi banlar. Google yapay zeka teknolojisine sahiptir ve sizin düşünebileceklerinizin çok daha fazlasını aynı anda düşünebilir.

Web sitenizde reklamları tıklamaya yönlendirmek, teşvik etmek, ok işaretleri gibi ifadeler adsense için uygun değildir.

Web sitenizde gizlilik politikası ve çerezler içeren sekme olmalıdır.

Adsense’den para kazanmanın yöntemi içeriklerdir. Bunun için günlük düzenli olarak sitenize özgün içeriklerin girilmesi gerekir. Güncel olmayan bir siteye adsense onay vermez.

Adsense başvurusu yapılırken bilgilerin eksiksiz ve hatasız olması gerekir.

Web siteniz için backlink aldığınız sitelerin kaliteli olması gerekir. Kalitesiz sitelerden alınacak olan backlinkler sitenize zarar verecektir.

Web sitenizin anasayfasında hakkınızda, iletişim, gizlilik politikası gibi sayfaların görünür olması gerekir.

Yayınlanan reklamlarda kazanç eşiği 200 TL olarak belirlenmiştir. Adsense 200 TL’yi kazanan her siteye aylık olarak ödeme gerçekleştirir.

Google adsense ile ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki yorumdan bizimle paylaşabilirsiniz.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans