Girişimci Olmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Girişimci Olmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Hiç şüphe yok ki, bir iş kurmak hayatın en tatmin edici maceralarından biri olabilir. Tutkunuzu sürdürmek, deneyimler kazanmak ve kendi programınızı oluşturmak için bir fırsat. Hatta her şey istediğiniz gibi giderse büyük ödüller bile alabilirsiniz.

İş kurmak, ilişki kurmak gibidir: Büyümesi ve gelişmesi için zaman, kaynak ve çaba harcamak gerekir. Bunun için işe başlamadan önce yapmanız gereken birtakım önemli şeyler vardır. Örneğin ilk başta doğru zaman olup olmadığını bilmek vardır.

Girişimci Olmak İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

Girişimler çok risklidir. Bu nedenle doğru zamanı belirlerken hayatınızda gerçekten riskler alabileceğiniz bir zaman olarak belirlemelisiniz.

Peki, bu yeterli kaynak biriktirene kadar beklemeniz gerektiği anlamına mı geliyor? Elbette ki hayır!

Bazı insanlar için, gençken girişimci olmak doğru olabilir, ancak bazıları için emekli olduğunda girişimde bulunmak daha mantıklı olacaktır. Yani, girişimci olmanın en iyi zamanı diye bir şey yoktur. En iyi zaman risk almaya hazır olup olmadığınızla ilgilidir.

Hazır olup olmadığınıza nasıl anlarsınız?

Kendinizi Değerlendirin

Kendinize şu soruyu sorun:  İşinizi kurmak için doğru ruh halinde misiniz?  Yardımcı olmak için 7 madde sıralayabiliriz.


  1. Azim

  2. İnisiyatif alma arzusu ve istekliliği

  3. Rekabetçilik

  4. Özgüven

  5. Başarmak için güçlü bir ihtiyaç

  6. Özgüven

  7. İyi fiziksel sağlık


Mali Durumunuzu Kontrol Edin

İşinize başarılı bir şekilde başlamak için günlük işinizden ayrılmak zorunda değilsiniz. Araştırmalar, yeni girişimlerini başlatırken düzenli işlerini sürdüren kişilerin, işini bırakıp her şeyi yapanlara göre başarısız olma olasılığının daha düşük olduğunu gösteriyor.

Doğru Soruları Sorun

Başlangıç ​​fikriniz konusunda tutkulu olmak çok önemli bir ilk adım olsa da, kendi işinizi kurmanın rasyonel, makul ve gerçekçi olduğundan emin olmak için kendinize doğru soruları sormanız önemlidir. Motivasyonunuzu bulmak için derinlere inin. İşinize bir fırsat gördüğünüz için mi başlıyorsunuz ve hedefinize ulaşmak için mi?

Bu yönergeleri okumak, girişiminize başlama konusunda kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlarsa, adım atmanın zamanı gelmiş olabilir.

Verici Olun

Bir girişimci olarak başarılı olmak için güçlü bir ağ oluşturmak önemlidir. Yani insanlara işinizi, gördüğünüz eğilimleri anlatın. İş ortağınızı seçmek, girişiminize başlarken vereceğiniz en önemli kararlardan biridir.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans