Girişimci Kendi İmajını Nasıl Güçlendirmeli?

Girişimci Kendi İmajını Nasıl Güçlendirmeli?

Girişimciler, projelerine gösterdikleri önem ve dikkat kadar kendi kişisel imajlarını da güçlendirmeleri gerekir. Yani girişimci markaya değer kadarken bir anlam kendi imajını da güçlendirmek zorundadır.

Peki, kişisel imaj nasıl güçlendirilir?

Güçlü İletişim

Girişimciler kendi sektörü içerisinde ismini duyurmak istiyorsa o zaman etrafındaki insanlarla daha güçlü ilişkiler kurmak zorundadır. Bu sayede hem iş çevresinde hem de sosyal hayatında daha etkili olacaklardır. İlk olarak hayatında var olan kişilerle bunu uygulamaya başlamalıdır. Çünkü sosyalleşirken aynı zamanda hiç beklemediği bir anda bunun geri dönüşünü alacaktır.

Kendi alanında güçlü isimlerle iletişim halinde ve sürekli bir fikir alışverişi içerisinde olmak faydalıdır. Çünkü network’unu ne kadar genişletirse daha fazla kişiye ulaşma imkanı doğacaktır.

Fikir Paylaşımı

Fikir girişimcilikte önemli bir konudur. Bunun için fikirlerini sürekli olarak insanlara sunmalı ve bu fikir alışverişi neticesinde projelerine katma değer sağlayabilirler. Fakat Türkiye’de fikir söz konusu olduğu zaman hırsızlığı da devreye gireceğinden dolayı projenin anlatımı konusunda dikkatli hareket etmek gerekir.

İlginizi Çekebilir: E-ticaret

Kriz Durumlarına Karşı Her Zaman Tetikte Olmalı

Girişimcilik sürecinde olmazsa olmazların başında olan gerginlik, girişimcilerin yakasını hiçbir zaman bırakmayacaktır. Ancak olası krizlere karşı sakinliğini koruyarak nasıl bir adım atması gerektiğini bildiğinde kriz durumlarını da çok başarılı bir şekilde idare edebilecektir. Gerginliğin atılmasındaki en önemli etken provadır. Bunun için ilk kez gireceğiniz bir ortamda ya da fikrinizi sunarken olası gerginliklere kendinizi daima hazır tutmalısınız.

Kendini Baştan Sona Analiz Etmemeli

Analiz iyi bir şey fakat kendini tüm detaylarıyla analiz etmiş olmak, süreç içerisinde girişimcinin enerjisini düşüreceğinden dolayı başarı şansını da etkileyecektir. Bunun için eksileri ararken artıları da göz ardı etmemelidir. Bir girişimcinin projenin en başındayken sürekli kendisini analiz ediyor olması ve tüm detayları sorgulaması motivasyonunu da düşürecektir. En korkulan şey ise kendisini bir başkası ile kıyaslamasıdır. Çünkü kıyaslama yaptığında bir süre sonra kendisini eksik hissetmeye başlayacaktır.

Girişimci projelerinize marka oluşturmak için Timsah Ajans size her zaman destek olacaktır. Bize https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans