Garantili SEO Yapılır mı?

Garantili SEO Yapılır mı?

Kimse size Google'da üst sıralarda yer alacağınızı garanti edemez. Bunun nedeni, Google'ın web sitelerini nasıl sıraladığını kontrol edememesidir.

Google, algoritmasında değişiklikler yaparken, SEO firması bu değişimin ne şekilde olduğu ve Google'nin istediğini yapabilmek elinden geleni yapar, ancak yine de kesin olarak ne yapması gerektiğini bilemez.

Size SEO konusunda ilk sıra garantisi veren ve yüksek sıralama garanti eden bir SEO firması muhtemelen yapmaması gereken bir şeyi yapıyordur.

SEO uzun vadeli odaklanmanız gereken işlemdir. Google, belirli bir arama sonucu için bir web sitesinin sıralamasını belirlerken yaklaşık 200'den fazla faktörü hesaba katar doğal olarak bu durum için karmaşık algoritmalar kullanır.

Web sitenizin kalite sıralaması ne kadar yüksekse, sıralamanız o kadar yüksek olacaktır.

Ne Tür Anahtar Kelimelerde Yüksek Sıralamalar Alabilir miyim?

Doğal listelerde üst sıralarda yer alabilmeniz için, Google'ın sizi hedeflediğiniz ifade üzerinde bir otorite olarak görmesi gerekir. Arama terimi ne kadar genelleştirilmişse, sıralama o kadar zor olacaktır. Örneğin, “İstanbul SEO firmaları”, kelimesinde yukarı çıkmak "SEO firmaları" ndan daha kolaydır.

Google, SEO firmalarının sıralama algoritmalarının ne olduğunu bilmesine izin vermez, ancak araştırma, test ve deneyim yapmasını önemser. Bunun içinde aşağıda bahsedeceğimiz faktörleri ön planda tutar.


  • Gelen bağlantıların sayısı ve kalitesi

  • Web sitesi başlığı, başlıklar ve anahtar kelime kullanımı

  • Referanslar

  • Sosyal medya paylaşımları

  • Site hızı

  • İçerik miktarı ve güncelliği

  • Sitenin yapısı


Sonuç olarak, profesyonel bir SEO firması hiçbir zaman size ilk sıra garantisi vermez. Ne yazık ki, üst sıralara çıkmak için dokunulabilecek bir sihirli SEO düğmesi yok. Yapılabilecek tek şey sıralama algoritmasına ve güncellemelerine dikkat etmek ve sürekli olarak bir web sitesi sıralamasını iyileştirmenin yolları üzerinde çalışmaktır. Ancak bu sayede web sitenizi sıralamada bir adım daha yukarı çekebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz doğrultuda biz Timsah Ajans olarak bize gelen müşterilerimize SEO hizmeti verirken hiçbir zaman ilk sıra garantisi vermeyiz. Amacımız sitenizi genel olarak ele almak ve Google’nin bizden istediklerini yerine getirerek sitenizin kalitesini yükseltmektir. Bunun etkisi olarak siteniz kısa süre içerisinde üst sıralara girecektir. Bize https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden ulaşabiliriniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans