Facebook Mağazasında Satış Nasıl Yapılır?

Facebook Mağazasında Satış Nasıl Yapılır?

Facebook'ta mağaza açmak oldukça kolay bir işlem olmaktadır. Bu nedenle de son dönemde Facebook mağazaları büyük bir yükseliş göstermekte ve yeni tip bir e-ticaret oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

Günümüz Türkiye’sinde toplumun yaklaşık yarısından fazlası bir sosyal medya kanalını kullanmakta ve toplumun neredeyse tamamına yakını da interneti kullanmaktadır. Bu bağlamda da Facebook’ta mağaza açmak ve satış yapmak geniş kitlelere hitap etmesi açısından yeni nesil bir yapı olmaktadır. Özellikle de toplumun büyük bir çoğunluğunun Facebook kullanması da bu mağazalarda satış yapmayı daha çekici hale getirmektedir.

Facebook'ta Mağaza Açmak

Facebook üzerinden bir mağaza açmadan önce birkaç ufak noktanın bilinmesi gerekmektedir. Çünkü, kişi Facebook üzerinden mağaza açarken bilgisiz olursa başarısız olma ihtimalide bir o kadar artmaktadır. Bu nedenle kişinin mağaza açmadan önce iyi bir araştırma yapması gerekmektedir. Bizde sizler için bu ufak noktaların birkaç tanesini derledik.
Facebook Üzerinden Satış Nasıl Yapılır?

Facebook üzerinden satış yapmak için öncelikle sayfanız içerisinde bir mağaza açılmanız gerekmektedir. Bu mağaza ya da dükkan olarak ifade edilebilen sanal platform üzerinden satış yapmak için ise planlanan ürünlerinizi sergilemeniz ve mağazanıza koymanız gerekmektedir.

Satışını yapmayı planladığınız ürünleri Facebook mağazanıza koyduğunuz, sergilediğiniz takdirde Facebook kullanan diğer kullanıcıların sizin ürünlerinizi bulması kolaylaşacaktır. Kullanıcı sizin ürününüz bulduktan sonra ise ürünün özelliklerini, durumunu inceleyebilmektedir. Ardından da kullanıcı eğer satın al butonuna tıklarsa Facebook mağazanız kullanıcıyı sizin e-ticaret sitenize yönlendirerek ürününüze ulaşmasını sağlayacaktır.
Facebook Üzerinden Satış Yapmak Yasal Mıdır?

Facebook üzerinden satış yapmak isteyen pek çok kişinin aklına takılan bir diğer soru ise Facebook üzerinden satış yapmanın yasal olup olmadığı sorusudur. Facebook üzerinden satış yapmak konusunda herhangi bir engel bulunmamaktadır. Çünkü, normalde bir butik işlettiğinizde hangi işlemleri yapmanız gerekiyorsa Facebook mağazanızda da aynı işlemleri yapmanız gerekmektedir. Bu işlemler genel olarak şirket bilgisi, vergi numarası ve diğer resmi belgelerdir. Bu belgeleri hazırladığınız takdirde Facebook mağazası açmanız konusunda herhangi bir engel söz konusu olmayacaktır.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans