Facebook Bussiness Nedir?

Facebook Bussiness Nedir?

Reklam verenlerin platform üzerinden gerçekleştirmiş oldukları online pazarlama aktivitelerini tek bir kanaldan kontrol edebilmesini sağlayan sisteme Facebook Bussiness denir. Oldukça kolay kullanımı olan bu araç küçük ve büyük işletmelerin tamamına esnek raporlama imkanı sağlayarak uygun çözümler geliştirilmesine imkan tanır.

Facebook Business’a Nasıl Giriş Yapılır?

Facebook Business Manager’i kullanabilmeniz için ilk olarak standart Facebook işletme hesabınızın olması gerekir. Eğer işletme hesabına sahipseniz bu durumda direk olarak https://business.facebook.com linkine girerek kullanıcı adınız ve şifrenizle arayüze giriş yapabilirsiniz. İlk kez Facebook Business kullanacaksanız işletme sayfası oluşturduktan sonra aracın getirmiş olduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Facebook Business hesabınızı oluşturmanın ilk basamağında temel bilgilerin eklenmesi vardır. Örneğin işletme ve hesap adını kendi adınızı ve işyerinizde kullanmış olduğunuz e-posta adresinizi ilgili kutucuklara yazmanız gerekir. Sonraki aşamada ise Business Manager aracılığı ile yöneteceğiniz hesapları ekleyebilirsiniz.

Facebook Business Yönetimi

Reklam yönetim aracına sayfa ve reklam hesabı ekledikten sonra yönetici bilgilerini giriyorsunuz. Bu aşamanın ardından ise ödeme yöntemi seçiliyor. Türkiye’de ödeme olarak genellikle kredi kartı tercih ediliyor, fakat Paypal veya Facebook’un size önermiş olduğu yöntemleri kullanarak reklam bütçenize aktarma yapabilirsiniz. Elinizde reklam kuponları varsa onları da kullanabilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken saat ve para birimi seçimine de dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bu alanda yalnızca tek bir kez seçim yapma hakkınız var. Facebook Business hesabınızda birine yetki verebilmeniz için önce arkadaş listenize eklenmiş olması gerekir.

Facebook Business Özellikleri Nelerdir?

Facebook Business özellikleri bakımından da kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. En önemli özelliği ücretsiz olmasıdır. Reklam aracını kullanırken sınırsız hakka sahipsiniz ve tüm fonksiyonlardan yararlanabiliyorsunuz.

Facebook Business Neden Kullanılmalı?


  • Facebook Business aracını kullanırken reklamlarınızı istediğiniz şekilde kontrol edebilirsiniz. Raporlama özelliğini kullanabildiğiniz içinde hedefleriniz arasında karşılaştırma yapma imkanı yakalarsınız.

  • Ekstra bir ekibe ihtiyacınız olmaz.

  • Güvenlik konusunda hiçbir endişe yaşamazsınız.

  • 3 ay içerisinde aktif olmayan kişileri belirleyebilirsiniz.


Reklam yönetimi konusunda hata ihtimalini en aza indirebilirsiniz.

Reklamlarınız için https://www.timsahajans.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans