Etsy Nedir? Etsy SEO Nasıl Yapılır?

Etsy Nedir? Etsy SEO Nasıl Yapılır?

Etsy, 2005 yılında Amerika’da kurulan el yapımı veya nostaljik el işi ürünlerinin satışının yapılmasına olanak sağlayan bir e-ticaret şirketidir. Mobilyadan el işi malzemelerine kadar birçok ürün grubunu içinde barındırır. Bu e-ticaret sitesi farklı kategorilerde ürün üreten kişiler tarafından pazaryeri olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle Etsy, uluslararası hizmet sağladığı için son zamanlarda ülkemizde de oldukça popüler hale gelmiştir.

Etsy Nedir?

El emeği ile ürettiğiniz ürünleri satabileceğiniz Etsy, kendini geliştirmek ve kazanç sağlamak isteyen kişiler için uluslararası bir pazaryeridir. Etsy, platform üzerinden satış yapan kişiler için çeşitli ayrıcalıklar sunmaktadır.

Ürün çeşitliliği oldukça fazla olan Etsy, hobi olarak ürettiğiniz birçok ürünü kazanca dönüştürmenize olanak sağlar. Diğer e-ticaret sitelerinde olduğu gibi satışlardan komisyon alınmaktadır. Bu pazaryerinde aksesuardan dekorasyon ürünlerine, giyimden oyuncağa kadar birçok ürünün satışını yapabilirsiniz.

Platform, kendine ait ödeme yöntemi olan Etsy Payments ile satıcılara kolaylık sunmaktadır. Alıcılar için ise kredi ve banka kartı, Etsy hediye çeki ve puanları, Google Pay ve Apple Pay gibi pek çok ödeme seçeneği sunulmaktadır.

Etsy SEO Nasıl Yapılır?

Ülkemizde de son derece popüler hale gelen Etsy, Google benzeri bir arama motoru üzerine kurulan bir pazaryeridir. Etsy SEO çalışması ise aramalarda ürünlerinizin üst sıralarda çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede daha fazla potansiyel müşterinin ürünlerinizi ve mağazanızı görmesini sağlayarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Etsy’de satışlarınızı arttırmak için ürünlerinizi, mağazanızı ve diğer faktörleri optimize etmeniz gerekir. Ancak optimize etmeden önce “Etsy arama motoru nasıl çalışır” sorusunu cevaplamamız yararlı olacaktır.

Etsy arama motoru algoritması, “birebir eşleşme” adı verilen bir sistem ile çalışmaktadır. Bu sistemin amacını arama yapan kişiye olabildiğince hızlı bir şekilde aradığı şeyi göstermek ve ürünü satın almasını sağlamak diyebiliriz. Bu nedenle Etsy, mağazanızın ve ürünlerinizin sıralaması için kullandığınız başlığı, etiketleri ve metin içi kelimeleri denetlemektedir. Bunların yanı sıra Etsy SEO konusunda dikkat etmeniz gereken diğer unsurları şu şekilde sıralayabiliriz:

·         Sizi en iyi anlatan kendinize özel başlığı seçtiğinizden emin olun. Başlığınızın akılda kalıcı ve samimi olması, mağazanızın bilinirliğine katkı sağlayacaktır.

·         Dijital dünya, anahtar kelimelerden oluşur. Müşterilerinizin arama yaparken sık kullandığı kelimeleri tercih etmeniz mağazanızın ziyaret edilirliğini arttırdığı gibi satışlarınızın artmasına da olanak sağlar.

·         Ürünlerinizi yüklerken etiket bölümünü doldurmaya özen gösterin. Her bir ürün için 13 etiket hakkınız bulunur. Doğru ve ürününüzle eşleşen etiketleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

·         Etsy’de mağazanızı ve ürünlerinizi öne çıkarmak istiyorsanız bağlantı almaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede ürünleriniz daha çok kişi tarafından görülerek satışlarınız artacaktır. Bağlantı almak aynı zamanda hedef kitlenizde güven uyandırmak açısından da önemlidir.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans