En İyi SEO Araçları – Sektörde Kullanabileceğiniz SEO Araçları

En İyi SEO Araçları – Sektörde Kullanabileceğiniz SEO Araçları

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), sitenin daha fazla ziyaretçi kazanması için önemli bir konudur. Arama Motoru Sonuç Sayfaları (SERP) sıralamalarını hedeflerken içeriğiniz detaylı SEO çalışması yapmak oldukça önemlidir. Bu noktada SEO araçları oldukça iyi işler çıkarmaya yardımcı olur.

SEO programları, herhangi bir web sitesinin görünürlüğünü artırmak amacı ile kullanılır. En iyi SEO analiz aracı seçenekleri kullanıldığı zaman, arama motoru sonuçlarında öne çıkması istenen anahtar kelimenin belirtilmesi gerektiği için içeriği analiz etmek daha kolaydır. Özetle, rakiplerinin önüne geçmek isteyenler için SEO konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir. Aynı zamanda SEO araçlarından faydalanmak gereklidir.

En İyi SEO Araçları

  • SEMrush
  • Surfer
  • SE Ranking
  • Copy.ai
  • Jasper
  • RankIQ
  • Seobility
  • Frase
  • Mangools

SEMrush

Hepsi bir arada SEO aracı arayan işletmeler ya da çevrimiçi pazarlamacılar, SEMrush fonksiyonlarını ve özelliklerini oldukça beğenir. Bu SEO aracı, bütün dijital pazarlama stratejilerini tek bir platform üzerinden yürütür. SEMrush, sosyal medya yönetimi, konum takibi, teknik SEO denetimi ve organik trafik önerisi gibi özellikleri ile çevrimiçi görünürlüğü artırma konusunda yardımcı bir araçtır.

Surfer

Surfer, verilen anahtar kelimeler için en iyi sayfaların nasıl bu kadar iyi bir yerde olduğunu inceler. SEO analizlerine dayanarak belirlenen anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakabilme imkânı sunar. Surfer SEO, işi ya da mesleki durumu fark etmeksizin herkes tarafından kullanılır. 2023 yılında kullanılabilecek en iyi SEO araçları arasında yer alır ve günümüzde site durumu sorgulama ve trafiği artırma yeteneği ile bilinir. Ücretsiz SEO araçları arayanların tercih edebileceği en başarılı ve kapsamlı SEO aracıdır.

SE Ranking

SE Ranking, dijital pazarlama planlaması için uygun bir SEO aracıdır. İşletme web sitelerinin arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almasına yardımcı olur. SEO özellikleri ile özel olarak tasarlanmış olan SE Ranking, SEO faaliyetlerini geliştirmek isteyenlere yapılması gerekenleri detayları ile birlikte sunar.

SE Ranking, ara yüzden ayrılmadan geçmiş bilgilere erişim sağlar. Bu aracın temel özellikleri arasında pazarlama planlayıcısı, olası satış oluşturucu ve backlink denetleyicisi, web sitesi denetimi, PPC ya da SEO rakip araştırması, anahtar kelime önerici, SEO denetleyicisi vardır. Kullanıcıların, kapsamlı pazarlama planlayıcı özellikleri ile doğru adımlar atmak için kesinlikle SE Ranking kullanması gerekir.

Copy.ai

Yapay zekanın hazırladığı makale desteği sunan Copy.ai, işletme sahipleri, metin yazarları ve pazarlamacılar için dikkat çeken makaleler üretir. Bunu yapmak için yapay zekâ ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanan başarılı bir yazılımdır. Pek çok büyük firmanın içerik oluşturmak için bu aracı kullandığı bilinir. Bazı kullanıcılar Copy.ai gibi yapay zekâ içerikli araçların yazarların yerini alabileceğini iddia eder. Ancak bu tarz yazılımlar yazarların makalelerini bir üst kademeye çıkarmak üzere oluşturulmuş araçlardır.

Jasper

Yapay zekanın hayatlarımıza daha çok dahil olması ile birlikte, blog, sosyal medya veya web sitesine içerik oluşturmak için yapay zekanın kullanılması mantıklıdır. Yapay zekâ tabanlı metin yazarı asistanı olan Jasper, işletmeler veya kişiler için özgün içerik oluşturan ideal fiyatlı bir hizmettir. Neredeyse herkesin zorlanmadan kullanabileceği bir ara yüze sahiptir. Kolay ve sade bir yazılımı olan Jasper, yapılacak işi büyük ölçüde kolaylaştırır.

RankIQ

RankIQ, sitenin Google’da en üst sıralarda yer alması için yardımcı olur. Bunun için yapay zekâ kullanır. Yazılım, temelde sitenin sıralamada ilk sayfada yer alması için uygun kelime sayısı, sayfa başlığı ve konu anahtar kelimeler gibi tavsiyeler verir. RankIQ, IBM’in Watson yapay zekasını kullanır. Yapay zekâ, iki dakikadan daha kısa bir sürede altı binden fazla matematiksel denklem yapar. Hesaplama neticesinde sonuçlar, oldukça anlaşılır bir şekilde sunulur.

Seobility

Kapsamlı bir SEO yönetimi yapmayı sağlayan Seobility, işletmelerin web site taraması, backlink takibi ve site denetleme faaliyetlerini yönetmesine yardımcı olur. Kullanıcıların web sitesi optimizasyonu, rekabet analizi ve anahtar kelime izleme işlemlerini kolaylaştırmasına imkân verir. Seobility, yöneticilerin SEO raporları oluşturmasına, çeşitli performans ölçümlerine dair iç görüler elde etmesine ve iş akışlarının otomatik bir şekilde ilerlemesine imkân verir. Aynı zamanda müşteri deneyimi yönetimi, proje yönetimi, veri içe/dışa aktarma, analitik ve daha fazlası gibi bir dizi özelliğe sahiptir.

Frase

Frase, yapay zekâ destekli bir SEO aracıdır. Zamandan tasarruf etme konusunda yardımcı olan Frase, detaylı ve SEO odaklı içerik oluşturmada yardımcı bir araçtır. Bir içerik oluşturucu ya da içerik stratejisti için anahtar kelime ve konu araştırması konusunda kolaylık sağlar. Frase sayesinde araştırma süreci otomatik bir hale getirilebilir. Kitlenin sorduğu soruları anlamaya yardımcı olur. Bu sayede kitlenin soruları kolayca yanıtlanabilir.

Mangools

Hem sayfa içi hem de sayfa dışı SEO’yu geliştirme konusunda başarılı olan Mangools, KWFinder aracı, SEO ölçümleri ve iç görüleri, backlink analizi, sıralama izleme ve SERP analizi gibi kapsamlı SEO araçlarını sunar. 

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans