E-Ticarette Ana Sayfa İçin SEO Nasıl Yapılmalı?

E-Ticarette Ana Sayfa İçin SEO Nasıl Yapılmalı?

SEO her internet sitesinde önemlidir, fakat söz konusu e-ticaret sitesi olduğunda işler biraz daha zorlaşır, çünkü SEO yapılması uzun süren bir işlemdir ve yapıldıktan sonra sonuçları beklemek gerekir. E-ticaret sitesinin amacı ise kurulduktan hemen sonra satışlara başlamaktır. Dolayısıyla bu geçen zaman içerisinde hem SEO hem de SEM mutlaka yapılmalıdır. SEM ne demektir? Derseniz daha önceki makalemizde bu konu hakkında bilgilendirmiştik. Bunun için Maltepe SEM firmaları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

SEO yapılırken yapılacak çalışmaların düzgün olması çok önemli. Yani yalnızca bir ürün sayfası ya da kategorisini ele almamak gerekir. Özellikle ana sayfa SEO’su zor olsa da mutlaka yapılmalıdır.

Ana Sayfa SEO’su Neden Önemli?

Google botları, web sitelerindeki içeriklerden geçer. Yani site üzerinde bulunan bilgiler, animasyonlar, resimler ve görseller botlar tarafından algılanmaz. Bunun için anasayfanın değerinin ölçülebilmesi birtakım kriterlere dayalıdır. Eğer siz ana sayfanızda herhangi bir metin ve anahtar kelime belirtmemişseniz bu durumda botlar ana sayfada içerik görmeyeceğinden dolayı doğrudan gidecektir.

Eğer ana sayfanızda metinlere yer vermişseniz o zaman mutlaka SEO uyumlu olması gerekir. Bu da sitenizin anahtar kelimesinin anasayfada bulunması anlamına gelir. Eğer ana sayfanızda yeterince bilgi, metin yoksa bu durumda anasayfanızı yeniden gözden geçirmeniz gerekir.

Ana Sayfa SEO’su Nasıl Yapılır?

Ana sayfa yönlendirmesi çok önemlidir. Anasayfanız görnürken mutlaka anasayfa.com gibi olmalıdır. Bazı siteler http://anasayfa.com/homepage/index.php.  Şeklinde düzenliyorlar ancak bu yanlış olan bir çalışmadır.

Anasayfanızda mutlaka metinlere yer vermiş olmanız gerekiyor. Kurumsal bir web sitesi olduğunuzu düşünürsek bunun için hakkımızda yazısı ve bu yazı içerisinde anahtar kelimelere yer verebilirsiniz. E-ticaret siteniz için de altta sitenin tasarımını bozmayacak uzunlukta bir yazı eklenebilir.

Logonuzu Uyumlu Hale Getirin

Belki dikkat etmeyeceksiniz ancak logonuzun mutlaka SEO uyumlu olması gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınızı sorarsanız oda logonuzun alt etiketinin olmasını sağlayarak diyebiliriz. Siteye yüklemiş olduğunuz dosya adını mutlaka bu şekilde yapmanız gerekir.

Ana Sayfanızı Anahtar Kelimelerle Doldurmayın

Anahtar kelime kullanımı önemlidir ancak anasayfanızda gereğinden fazla anahtar kelime asla kullanmayın. Fazla anahtar kelime sizi spama düşürecektir. Bu da yapılan çalışmanın çöp olması anlamına gelir.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans