E-Ticaret SEO’su Nasıl Yapılmalı?

E-Ticaret SEO’su Nasıl Yapılmalı?

İnternette var olan her sitenin mutlaka bir amacı vardır ve bu amaçta daha fazla insana görünür ve ulaşılabilir olmaktır. Elbette bunu başarmanın ilk yolu arama motorlarıdır. Bunun içinde her site arama motorlarının istediği şartları yerine getirmesi gerekir. SEO denilen bu durum her sitenin uyması gereken kuralları belirler ve bu kurala en iyi şekilde uyan site en üstte bulunur.

Organik olan kitlenin siteyi ziyaret etmesi çok önemli, özellikle de e-ticaret sitesinin tek gelir kaynağının ziyaretçi olduğu göz önünde bulundurulduğunda bunu kazanabilmek için yapması gerekenler birtakım adımlar vardır.

Yazılım ve Tasarım

E-ticaret sitelerinde yazılım ve tasarım çok önemlidir. Çünkü kullanıcılara kullanım kolaylığı sağladığınızda onlar sizi takip etmeye devam edeceklerdir. Yazılım sitenin SEO’su için önemli bir adım olurken siteye ilk giren bir kullanıcıyı etkilemesi için kaliteli bir tasarıma sahip olması gerekir. Kaliteli tasarım demek her şeyin karıştığı anlamına gelmez. Sade bir tasarım kullanıcı gözünde her zaman kazançlıdır.

İçerik Dizaynı

Bir web sitesi içerik bakımından ne kadar zengin olursa o kadar iyidir. Ancak içeriklerinizi dizayn ederken gelişigüzel değil mutlaka doğru adımları atılmış özgün olması gerekir. Özgün olmayan içeriklerin başarı sağlayabilmesi mümkün değildir. Google’nin dikkatini çekebilmek için ise konsantre olan içeriklere ihtiyacınız vardır. Bunları ise Google araçlarını kullanarak öğrenebilirsiniz. E-ticaret siteniz hazırlanırken ürün açıklamalarınızı mutlaka girmeniz gerekir. Açıklama kısmı ne kadar detaylı olursa elde edeceğiniz fayda da o kadar güçlü olacaktır.  Blogunuzda yer alan içerikleriniz anahtar kelimenizi içermeli ve bu sayede sitenizi tarayan arama motoru botları bu makaleleri rahatlıkla inceleyebilmelidir.

Linkleme Çalışması

Llinkleme ikinci planda tutuluyor olsa da yapılan bir yanlıştır. Doğru linkleme yapmadığınızda başladığınız uzun yolculukta başarısız bir adım atmış olursunuz ve temelleriniz hiçbir zaman sağlam olarak yere basmaz.

E-ticaret sitelerinde yapılacak olan SEO çalışması çok önemlidir ve linklemeler kesinlikle zararlı sitelerden olmamak zorundadır. Sitenin hedefinin ne olduğu ve ne kadar bir süre hesaplaması yapıldığı da başarı için önemlidir.

E-ticaret siteniz için SEO ihtiyacınız durumunda bizimle https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans