Doğal SEO Nedir?

Doğal SEO Nedir?

Web sitenizi oluşturmadan önce başarılı bir SEO çalışması yapabilmek için iç ve dış bağlantıları göz önünde bulundurmanız önemlidir. İyi bir ziyaretçi deneyimi sağlayabilecek olan her türlü aksiyon değerlendirilmeli ve bunu da doğal yoldan gerçekleştirmek gereklidir. Web sitenizi hazırlarken önceliğiniz neye hizmet ediyor, temanız nasıl, siteye gelen ziyaretçileriniz sizi kolaylıkla bulabiliyor mu? Gibi soruların yanıtları doğal SEO’yu oluşturur.

Doğal SEO Kriterleri

Eğer siz sitenizin neye hizmet ettiğini bilmiyorsanız büyük ihtimalle arama motorları da bunu bilmeyecek, çünkü gelişi güzel hazırlayacaksınız. Sitenizdeki içerikleri ve siteniz mutlaka özgün olmalıdır. Çünkü arama motorları özgünlüğe çok fazla önem verir.

İçerikleriniz mutlaka birbiri ile bağlantılı ve farklı düzenlenmiş olmalıdır. Sitenizde farklı kategoriler varsa mutlaka alt yapısı dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Arama motorlarının örümcekleri dahil sayfanıza gelen herkes kolaylıkla gezebilmelidir.

Kullanıcılar sitenizde gezinmeyi kolay buluyor mu?

Arama motorları bir siteye geldiklerinde kullanıcıların o site içerisinde kolay gezebilip gezemeyeceğini bilir. Başarılı bir şekilde hazırlanmış olan site arama motorları ve kullanıcılar için iyi deneyimlenmiş demektir. Temiz bir alt yapısı ve açık amacı olan site, arama sonuçlarında her zaman yüksek sıralamadaki yerini bulacaktır.

İlginizi Çekebilir : Web Tasarım

Siteniz kolay paylaşılabilir yapıya sahip mi?

Sitenizi mutlaka sosyal ağlarla desteklemeniz gerekir. Bu nedenle sayfalarınızın içinde kullanıcıların yazılarınızı paylaşabilecekleri butonlar eklemelisiniz. İlginç içerikler kullanıcılar tarafından paylaşılır ve bu da daha fazla ziyaretçinin sitenizi ziyaret etmesine neden olur.

Sitenize link veren, popülaritenizi artıran başka birçok site var mı?

SEO’nun anahtarında backlink vardır. Sizin siteniz başka siteler tarafından ne kadar çok referans edilirse karşılaşacağınız fayda da o kadar kıymetli olacaktır. Arama motorları övgü dolu olan sitelere her zaman bir adım daha olumlu yaklaşır. Ne kadar çok tanıtım yazısı alabilirseniz o kadar çok güvenilir ve tanınır olursunuz.

Yukarıdaki başlıkların yanıtlarını verebilmek önemlidir. Eğer ki ilk kez bir site hazırlayacaksanız yukarıdaki açıklamalara göre yolunuzu çizmenizde fayda vardır. Bu sayede kendinizi çok daha güçlü ve başarılı bir konuma da taşıyabilirsiniz.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans