Doğal SEO Ne Demektir?

Doğal SEO Ne Demektir?

Bir web sitesi hazırlamadan önce başarılı bir SEO çalışmasının planlamasını yapmalısınız. Bunun içinde dış faktörleri göz önünde tutmak her zaman mantıklı olacaktır. Sitenize kullanıcı çekebilecek içerik ve diğer kriterleri göz önünde tuttuğunuz da doğal SEO çalışması yapmış olursunuz. Ancak bu çalışmayı ne kadar çok iyileştirebilirseniz sizin o kadar çok menfaatinize olacaktır.

Doğal SEO yapılırken dikkat edilmesi gerekenler ise şöyledir. Siteniz neyle alakalı, teması özgün mü, siteye gelen kullanıcılar aradıkları bilgiye kolayca erişebiliyorlar mı? Bu sorular doğal SEO çalışmasının önemli ayaklarını oluşturur.

Doğal SEO Kriterleri

Doğal SEO’da en önemli konu özgünlüktür, yani yukarıda bahsetmiş olduğumuz konuların tamamına dikkat edilmesi ve sadece size ait olması gerekir. Özellikle kurumsal bir siteniz varsa bu durumda içeriklerin ve temanın sadece size ait olması gerekir.

Kaliteli içerikler arama motorunun gözünde her zaman değerlidir ve dikkat çekilir. Arama motoru sitenizdeki bu hareketliliği göz önüne aldığında sizi kıymetli ve güncel siteler arasında sayacağından dolayı ilk sıralara çıkarması muhtemel sonuçlar arasındadır.

İçerikler hazırlanırken birbiriyle bağlantılı olması önemlidir. Yani sizin sektörünüz neyi ilgilendiriyor ve kitleniz en çok neyi arıyorsa ona yoğunlaşmalısınız. Blog bölümüne yazacağınız ya da yazdıracağınız yazılar sektörünüzün dikkatini çekebilecek konu ve sorulara sahip olması gerekir.

Kullanıcılar sitenizde gezinirken aradığını rahatlıkla bulabilmeli ve okuyabilmelidir. Bunun için sitenizin mobil uyumlu olması çok önemlidir. Mobil uyumlu bir site hangi akıllı cihazdan girilirse girilsin kendisini otomatik olarak ayarlayabildiğinden dolayı kullanıcı gezintisini çok rahat bir şekilde yapabilecektir.

Sosyal Ağlarla Desteklemelisiniz

Doğal SEO yapılırken içeriklerinizin paylaşılabilir olması çok önemlidir. Dolayısıyla sizin hazırladığınız bir içerik kullanıcının dikkatini çekmeyi başarırsa sosyal paylaşım ağlarında rahatlıkla paylaşılabilmelidir. Bunun için paylaşım ağlarının olması çok önemlidir.

Doğal SEO çalışmasında iç linkleme kadar dikkat edilmesi gereken dış linklemelerdir. Siteniz için tanıtım yazısı alırken sektörünüze uygun ve sizden daha güçlü olan siteleri tercih etmelisiniz. Her tanıtım sizin için önemli bir referanstır ve sitenizin değeri için olmazsa olmazdır.

Sitenize doğal SEO çalışması yaptırmak için bize https://www.timsahajans.com.tr adresimizden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans