Discord Nedir, Nasıl Kullanılır, Nasıl Kanal Açılır?

Discord Nedir, Nasıl Kullanılır, Nasıl Kanal Açılır?

Son zamanlarda oyunseverlerin sıklıkla kullandığı Discord, oldukça popüler bir uygulama olması ile dikkat çekiyor. Ücretsiz olarak kullanılması da ayrı bir avantaj sağlıyor. Bilgisayarı yavaşlatmadan, kolaylıkla çalışan Discord uygulaması oldukça çekici bir hal alıyor.

Discord, kullanıcı tabanı gitgide büyüyen bir uygulama olmasının yanı sıra mesajlaşmanın ötesinde özellikler ile kullanıcılarını etkiliyor. Örneğin; ses kanalları, topluluk, özellikleri ve ekran paylaşımı ile kendisine benzeyen uygulamaları tek kalemde siliyor. Bu özelliklerden faydalanmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği Discord, alışılmadık, eşsiz bir deneyim sunuyor. Peki, Discord nedir, nasıl kullanılır?

Discord Nedir?

Günümüzde son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelen uygulamalardan biri olan Discord, sesli iletişim kurulabilen bir uygulamadır. Tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen Discord uygulaması, internet üzerinden tanıştığınız kullanıcılarla konuşabilmenizi sağlıyor. Bununla birlikte birden fazla kişi ile iletişim kurabileceğiniz bir uygulama olan Discord, özellikle son zamanlarda popüler olan oyunlar sebebi ile daha sık kullanılmaya başlandı.

Aynı anda birden çok kullanıcı ile iletişim kurabilmeyi sağlayan Discord, internet bağlantısı olduğu sürece yüksek kalite ile iletişim konusunda yardımcı bir uygulamadır. Peki, Discord nasıl kullanılır?

Discord Nasıl Kullanılır?

Discord uygulaması, oyun esnasında birden fazla kişi ile iletişim kurmak isteyenler için kesinlikle cezbeden bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Geniş fırsatları ile birden fazla kişi ile aynı anda iletişim kurabilmeyi sağlayan Discord’u kullanabilmenin koşulu ise kanal açmak. Discord uygulamasının sağladığı tüm imkanlara sahip olmak ve çeşitli özelliklerini kullanmak için kanal açmak gerekiyor. Peki, Discord kanalı nasıl açılır?

Discord Kanalı Nasıl Açılır?

Günümüzde birçok yardımcı özelliğe sahip olan Discord’u çeşitli amaçlarla kullanan kişiler, Discord kanalı açarak uygulamayı kullanmaya başlamıştır. Discord kanalı açmak için ise aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

·      Discord uygulama sayfasına giderek sol üst köşede bulunan “+” simgesine tıklayın. “+” simgesi belirttiğimiz yerde yok ise Discord simgesine tıklayarak ortaya çıkarabilirsiniz.

·      Daha sonra karşınıza çıkan sayfada “Bir Sunucu Oluştur” kısmına tıklayarak istenen bilgileri girin ve “Oluştur”a tıklayın.

·      Bu işlem ile Discord uygulamasında kanal açma işleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır.

·      Kanal açma işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza link penceresi çıkacaktır. Bu link penceresi davet içindir.

·      Pencereyi kapattıktan sonra kanala otomatik olarak bağlanırsınız.

·      Kanal simgesine tıkladığınız takdirde “Anlık Davet Oluştur” butonuna basarak davet linkini bulabilirsiniz. 

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans