Dijital Pazarlamada Video Kullanımı?

Dijital Pazarlamada Video Kullanımı?

Dijital pazarlama her geçen gün büyürken firmalarda bu büyümeden nasibini alma yarışı içerisindeler. Her geçen gün yeni bir şeylerin ortaya çıktığı sosyal medya da kaliteli geri dönüş sağlanmak istiyorsa elbette bunun bir süreci ve izlenmesi gereken yolu olacak. İşte video reklamlarda dijital pazarlama sürecinde son dönemlerde en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Dijital pazarlama içerisinde kullanılan video reklamlar sayesinde reklam bütçeleri neredeyse yarı yarıya indirilmiş durumda. Ancak her videonun karşılığı da olacak demek değildir. Bunun için video hazırlanırken iyi bir ekip ve iyi bir fikir olması gerekiyor. Basit ancak verilen mesajın net olarak gönderildiği bir videonun dönüşü anında olabileceği gibi etkisi çok uzun süre boyunca da devam edebilir.

Aşağıda bahsedeceğimiz yöntemler ise video içeriklerinizi oluştururken takipçileriniz ve sizi takip etmek isteyen potansiyel takipçilerinizi nasıl etkileşime alabileceğinize dairdir.

Nasıl Yapılır? Videoları

İnternette kullanıcıların en çok aradığı şey nasıl yapılır? Konuları olmuştur. Bu nedenle herhangi bir konu üzerinde ya da sektörünüzle alakalı olarak hazırladığınız nasıl yapılır? Videoları etkileşiminizi artırabilmeniz açısından oldukça faydalıdır. Kullanıcı sizin hesabınızda işini görebilecek bir bilgiyi aldığında tekrar aynı konuyla ilgili bilgilere ihtiyacı olduğunda sizi tercih edecekler ve takip edeceklerdir.

Ürün Paylaşımları

İnsanlar sosyal medyayı takip ederken gördükleri bir ürün resminden etkilenip alışveriş yapmak isteyebilir. Bu nedenle verdiğiniz hizmet ya da ürünle ilgili yaptığınız paylaşımlar her zaman dikkat çekmek için faydalıdır.

İndirimler

Kullanıcılar indirim, kampanya ve şok gibi kelimelere önem verirler. İndirime giren ya da girecek ürünlerinizin paylaşımını yapmak size daha çok ziyaretçi kazandıracaktır.

Kutlamaları Paylaşın

Her başarılı firma özel günleri hatırlamak ve paylaşmak zorundadır. Çünkü bu özel günler aynı zamanda iyi bir pazarlama zamanı olarak görülür. Bu zamana uygun olan ürünlerinizi paylaştığınızda satışlarınızı da artırabilirsiniz.

Müşteri Yorumları

Müşterilerinizin size atmış olduğu olumlu yorumları paylaşın ki daha fazla insan sizin güvenilir olduğunuzdan emin olsun. Kullanıcıların yorumlarını paylaşmak size sadık müşteriler kazandıracaktır.

Dijital pazarlamanızda kullanacağınız 2D ve 3D animasyonlar için bizimle https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans