Dijital Pazarlama Sertifika Programları

Dijital Pazarlama Sertifika Programları

Online eğitimler şu an her zamankinden daha popüler bir konumda yer almaktadır. Hemen hemen her konunun eğitimini online olarak alabiliyorken hangisini tercih etmeniz gerektiği konusunda da kararsızlıklar yaşanabilmektedir.

Özellikle dijital pazarlama gibi oldukça revaçta olan bir mesleğin eğitimini belgeleyen bir sertifika, sizi diğer adaylardan ayıran ve size rekabet üstünlüğü sağlayan en önemli kriterler arasında yer almaktadır. Bu sebeple sizin için bir belge olmaktan çıkıp, yetkinlik ve bilgi haznenizin timsali olarak özgeçmişlerinizde ışıldayacak sertifikalardan birkaçını derledik.

Facebook Blueprint Sertifikasyonu

Aylık 2.7 milyar aktif kullanıcısı olan Facebook, ürünlerini daha iyi kullanabilmeniz için Facebook Blueprint platformu üzerinden eğitimler vermektedir. Sosyal medya devi olması bakımından kesinlikle es geçilmemesi gereken bir eğitim olmaktadır.

Eğitimler online olarak gerçekleşirken, sınavlara girmek için eğitimlere girmeniz şartı bulunmamaktadır. Sınava girip başarısız olmanız halinde ise 5 gün sonrasında sınava tekrar girebilme imkanı sunmaktadır. Sınavlardan başarılı olmak içinse 1000 üzerinden en az 700 puan alınması gerekmektedir.

Facebook Blueprint kapsamında aşağıdaki 8 alanda sertifika alabilmek mümkün olmaktadır. Bu alanlar;


 • 100-101: Facebook Sertifikalı Dijital Pazarlama Sorumlusu

 • 200-101: Facebook Sertifikalı Pazarlama Bilimi Uzmanı

 • 400-101: Facebook Sertifikalı Medya Planlama Uzmanı

 • 410-101: Facebook Sertifikalı Medya Satın Alma Uzmanı

 • 500-101: Facebook Sertifikalı Reklam Ürünü Geliştiricisi I

 • 510-101: Facebook Sertifikalı Reklam Ürünü Geliştiricisi II

 • 520-101: Facebook Sertifikalı Reklam Ürünü Geliştiricisi III


Eğitimler Facebook’un kendi eğitimleri olmaktadır ve bu eğitimlere katılmak için bir facebook hesabınızın olması zorunludur. Bununla beraber, eğitimler ücretsizken sertifikasyon ücreti sınav başına değişiklik göstermektedir ve eğer başarısız olursanız yeniden ücret ödemek zorunda kalmaktasınız.

Google Ads Sertifikasyonu

Sosyal medya için Facebook neyse arama motorları için de Google o olmaktadır. Bu yüzden Google Ads, bir dijital pazarlamacı ve reklamcının mutlaka bilmesi gerekenler şeylerin başında gelmektedir. Üstelik Skillshop üzerinden arama ağı, görüntülü reklam ağı, video, alışveriş reklamları, uygulamalar ve google ads ölçümü ile ilgili online eğitimler verdikleri bu eğitimlerden bağımsız olarak direkt sınavlara girip uzmanlığınızı sınayabilme imkanınız da bulunmaktadır ve %80 üstü başarı göstermeniz halinde sertifikanızı almanız mümkün olmaktadır. Geçememeniz durumunda ise üzülmenize gerek olmamaktadır. Çünkü, 24 saat sonra tekrar sınava girmeye hak kazanılmaktadır.

DMI (Digital Market Institute) Sertifikasyonu

Dünya çapında geçerli tek dijital pazarlama sertifikasyon programına sahip DMI, sektörün en bütünsel ve gelişmiş eğitim içeriklerine sahip olmakla kalmayıp, eğitimler boyunca katılımcılarına sunduğu araç, kaynak ve içeriklerle alanda uzmanlaşmanız için gereken her şeyi de sağlama noktasında çaba harcamaktadır.

Kapsamlı ve uçtan uca eğitimlerinizi başarıyla tamamlamadığınız takdirde, uluslararası düzeyde kabul gören ve saygı duyulan dijital pazarlama sertifikasına (digital marketing certificate) ve DMI Networküne katılarak 135 ülkede 75 binden fazla profesyonele erişme olanağına sahip olunmaktadır.

DMI ile birlikte birkaç alanda uzmanlık sertifikası almak oldukça kolay olmaktadır. Bunlar;

 • DMI PRO – Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikası

 • DMI Essentials – Dijital Pazarlama Sertifikası

 • DMI Specialist – Dijital ve Sosyal Satış Uzmanlığı Sertifikası

 • DMI Specialist – Arama Motoru Pazarlaması (Search Marketing) Uzmanlığı Sertifikası

 • DMI Specialist – Sosyal Medya Pazarlaması Uzmanlık Sertifikası

 • DMI Specialist – Dijital Strateji ve Planlama Uzmanlığı Sertifikası


DMI PRO ile dijital pazarlamayı A-Z’ye öğrenerek tam bir uzman olurken, DMI Essentials ile tüm temel kavramlara hakimiyet kazanılmaktadır. DMI Specialist eğitimleri ise size sektörün ihtiyaç duyduğu spesifik uzmanlıkları kazandırarak uluslararası iş fırsatlarını yakalamanıza olanak tanınmaktadır.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans