Dijital Pazarlama Performansını Düşüren Sebepler

Dijital Pazarlama Performansını Düşüren Sebepler

SEO mevcut sitelere trafik sağlayabilmek ve satışlarınızı artırabilecek doğru kullanılması halinde başarı getirebilecek çalışma bütünüdür. Ancak SEO doğru yapıldığı zaman karşılığını bulabilir. Eğer yapılan çalışmanın neden olmadığını merak ediyor ve kampanyalarınızın yetersiz kaldığından şikayet ediyorsanız muhtemelen bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz.

Birazdan bahsedeceğimiz hataları ilk yapan siz olmadınız ve sonda olmayacaksınız.

Hit var, ancak dönüş yok

Yaptığınız çalışma neticesinde sitenize ziyaretçi çekebiliyorsunuz, ancak insanları alıma teşvik edemiyorsunuz. Bunun en önemli nedeni pazarınızı tanımıyor olmanızdır. Pazarlama bir ürün hakkındaki kampanyanın temelini oluşturur. Eğer ki siz müşterilerinizi tanımıyor ve onların ne istediğinizi bilmiyorsanız o zaman hitap ettiğiniz kitle de doğru değildir. Sizin yapmanız gereken içeriklerinize önem vermek olmalıdır. Çünkü içerikleriniz ne kadar kaliteli olursa sitenize gelen ziyaretçileri de o kadar başarılı bir şekilde ikna edebilirsiniz.

Mesajlarınız tutarlı olmalı

Satışlarınızın artmasını istiyorsanız müşterilerinize sunmuş olduğunuz tekliflerinizde rakiplerinizden hangi noktada ayrıldığınızı vurgulamalısınız. Her yöne dikkat çekmekten ziyade en çok iddialı olduğunuz alanı ön plana çıkarmanız fayda sağlayacaktır.

Odağınızı anahtar kelimelere vermeyin

Anahtar kelime bazlı site düzenlemek trafik açısından etkili sonuçlar veriyor gibi görünüyor olsa da potansiyel müşterilerinizin dönüşleri bu verilere göre yapılmaz.  Anahtar kelimelerinizi ölçeğinize almak her zaman fayda sağlamayacaktır.

Kampanya kanalları

Etkin bir kampanya süreci yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz, fakat geri dönüşleriniz istediğiniz gibi değilse o zaman kampanya için tercih ettiğiniz kanallarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekir. Kim bilir belki de sizin kitleniz o sosyal medya platformunu kullanmıyordur.

Gerçekçi olmayan beklentiler

Her sürecin mutlaka artısı ve eksisi vardır. Bunun için yola çıkarken öncelikli olarak beklentilerinizi çok yüksek tutmamalısınız. Çünkü gerçekçi olmayan bir beklenti sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Birçok firma az bir bütçe ile çok büyük işler başarabileceklerine inanıyor ancak unutmamak gerekiyor ki kazanmak için önce harcamak gerekiyor.

SEO yarışı

Sektörünüz SEO yarışında çok önemlidir. Çünkü bazı sektörler vardır ki basit SEO teknikleriyle hızlı yükselmeler sağlayabilir ancak bazı sektörlerdeki rekabet oldukça zordur. Bu nedenle sizin SEO yarışında mutlaka rakiplerinizi de takip etmeniz gerekir.

 https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans