Dijital Pazarlama Nedir, Nasıl Yapılır?

Dijital Pazarlama Nedir, Nasıl Yapılır?

Dijital pazarlama, internet üzerinden bir ürün ya da hizmetin tanıtılmasını sağlayan, sıradan pazarlama yöntemine göre avantajları yüksek olan bir pazarlama yöntemidir.

Dijital pazarlama ile birlikte firma ya da markanın internetteki tanıtım süreci belirlenir. Günümüzde gelişmiş olan bir pazarlama modeli olarak kullanılan araçlar sayesinde verimli bir ilerleme sağlanmış olur. Kullanılan araçlar ise internet, sosyal medya ve mobil platformlardır.

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de aktif olarak internet kullanımı % 70’lere ulaşmış durumda. Bu da bize satışları artırma nedenini açıkça gösteriyor. E-ticaret ve mobil pazarlama sayesinde tüketiciler interaktif bir şekilde istedikleri ürüne kolay erişim sağladıklarından dolayı genelde satın almayı bu yönde gerçekleştirirler. Bu da dijital pazarlamanın giderek daha hızlı kullanılır olmasına imkan tanıyor.

Dijital pazarlamayı önemseyen ve bu alanda bütçe ayıran firmalar rakiplerine göre daha ön planda olur.

Dijital Pazarlama Nerelerde Kullanılır?


  • İnternet sitesi

  • Sosyal medya kanalları

  • Blog postlarında

  • İnfografikler

  • Online PR çalışmaları

  • Online broşür ve katalogları

  • Logo, font ve renk gibi marka değerlerinde

  • Etkileşimli araçlarda


İçerik Pazarlama Teknikleri

İçerik pazarlaması markanın hikayesinin anlatımıdır. İçerikte bahsedilen şey açık mesaj içeren her şey olabilir, dikkat çeken mesajlar, resimler videolar veya haberler.

İyi bir hikaye ve doğru bir anlatım içerik pazarlamasında önemlidir. Birebir ilişkiniz olmayan farklı gruplar daha geniş kitlelere ulaşabilmenize olanak sağlar.

Dijital Pazarlamada Sosyal Medya Araçları

Sosyal medya araçları markanızı insanlaştırmak ve eş zamanlı olarak istediğiniz hedef kitleyle iletişim kurmanızı sağlayan önemli reklam araçlarıdır. Etkili ve güçlü bir sosyal medya pazarlaması için Facebook, Twitter, LinkedIn, Google, Pinterest ve Instagram olmak üzere tüm sosyal medya araçlarını kulanmak gerekir. Bu araçların hepsinin etki alanı ve amacı farklı olduğu için her alanda var olmanız size fayda sağlayacaktır.

İnternet Siteleri

İnternet siteleri özellikle akıllı telefonlar, tabletler ve çeşitli formatlara sahip olan akıllı cihazlarla birlikte daha görünür hale dönüştürülebilirler.

Dijital pazarlama konusunda destek için bizimle https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans