Chat GPT Nedir? Chat GPT Nasıl Kullanılır?

Chat GPT Nedir? Chat GPT Nasıl Kullanılır?

Yapay zekânın insanlık için yararlı bir biçimde kullanılması hakkında araştırmalar yapan OpenAI şirketi tarafından geliştirilen Chat GPT, son zamanlarda dijital dünyada popüler hale gelmiştir. Yapay zekâ şirketinin GPT-3.5 dil modelini temel alan sohbet robotu olan Chat GPT’nin ilerleyen dönemlerde Google’ın ve hatta çeşitli sektörlerde çalışan personellerin yerini alabileceğine dair spekülasyonlar da söz konusudur.

Chat GPT Nedir?

Son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz Chat GPT, yapay zekâ ile geliştirilen bir sohbet robotudur. İnsanların ürettiği metinlere benzer metinlerin üretilmesi için tasarlanan bu sohbet robotu, derin öğrenmeyi kullanan dil modeli 3. nesil GPT-3.5 ilkeleri ile çalışmaktadır.

Chat GPT Türkçe dahil birçok dilde kullanıcılarına yanıt veren bir chat robotudur. OpenAI tarafından geliştirilen Chat GPT, kendisine sorulan sorulara kişisel bir öğretmen gibi doğal ve akıcı yanıtlar vermektedir. Chat GPT bu özelliği sayesinde yayınlandığı günden itibaren birçok ülkede kullanılmaktadır.

Ülkemizde de oldukça popüler hale gelen OpenAI Chat GPT ile sohbet edebilir veya şiirler yazdırabilirsiniz. Aynı zamanda Chat GPT, pek çok sorunun yanıtını da sizlere sunacak ve matematik problemlerini dahi açıklayarak çözecektir.

Chat GPT Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde birçok kişinin kullandığı Chat GPT özellikleri ile ilerleyen süreçte Google gibi arama motorlarının yerini alacağı düşünülmektedir. ChatGPT’nin özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

·      Soru-cevap,

·      Matematik denklemleri ve problemlerinin çözümü,

·      Akademik makale, hikâye, şiir gibi edebi metinler, film senaryosu yazımı,

·      Hata ayıklama ve düzeltme,

·      Diller arası çeviri,

·      Metin özetleme ve metinlerdeki anahtar kelimeleri tespit etme,

·      Sınıflandırma,

·      Tavsiyelerde bulunma,

·      Herhangi bir şeyin ne işe yaradığını ve ne için kullanıldığını açıklama.

Chat GPT Nasıl Kullanılır?

Hala geliştirilmekte olan Chat GPT’nin araştırma süreci boyunca ücretsiz olarak kullanılabileceği bilinmektedir. Yapay zekâ ve makine öğrenimi tarafından geliştirilen ChatGPT kullanımının nasıl olduğunu sizler için derledik.

·      İlk olarak bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan https://chat.openai.com sitesini açın.

·      Ardından Open AI üyeliğiniz bulunuyorsa ‘Log in’ butonuna basarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Hesabınız bulunmuyorsa ‘Sign in’ butonunu seçerek üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

·      Hesabınıza giriş yaptıktan sonra açılan sohbet ekranından ChatGPT'yi kullanmaya başlayabilirsiniz.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans