True Global Ventures, Ledger'a 24 Milyon USD'den Fazla Yatırım Yaptı

True Global Ventures, Ledger'a 24 Milyon USD'den Fazla Yatırım Yaptı

Singapur Merkezli, risk yatırım firması olan True Global Ventures (TGV), dijital varlıklar ve Web3 için önde gelen küresel platformlardan biri olan Ledger'a 24 milyon ABD dolarından fazla (22 milyon Euro'dan fazla) yatırım yaptı.

Şu anda dünya çapındaki kripto paraların yüzde 20'sinden fazlasını ve dünya çapındaki NFT'lerin yüzde 30'unu koruyan Ledger şirketi, aralık ayında iPod, iPhone ve Nest'in kurucu ortağı olan Ledger danışmanı Tony Fadell’in son cihazı olan Ledger Stax'ı duyurdu.

True Global Ventures'ın Kurucu Ortağı Dušan Stojanović; “Ledger'ın ön görülebilir gelecekte, hem perakende öz-müşteri koruma hem de Nomura ve Ledger arasındaki ortak girişim olan Komainu gibi kurumsal çözümlerle kritik bir rol oynayacağına neden inanıyoruz? 3 nedeni var. Birincisi, son 9 ayda Terra-LUNA ve FTX ile büyük çöküşler yaşandı. Her iki durumda da varlıkları güvenli bir şekilde koruma eğilimi yaşandı. İkincisi, şimdi 3 ABD ve 1 Avrupa bankasının düzenleyiciler veya rakipler tarafından kurtarıldığı ve kapatıldığı dönemde 'Bitcoin'e yönelme' eğilimi yaşanıyor ve bu, kullanıcıların Bitcoin'e olan maruziyetlerini artırırken güvenli bir çözüme ihtiyaç duydukları yeni akışları çekiyor. Üçüncüsü, bu, genel düşüş eğiliminden (Bear market) yararlanacağına inandığımız global pazar lideri olan veya lider olmaya aday dördüncü şirketle yatırım yapıyoruz.” dedi.  

Stojanović açıklamasını şöyle sürdürdü; “2022, Ledger için öne çıkan bir yıl oldu ve Paris'teki Ledger Op3n'da Ledger Stax'ın lansmanı ile doruğa ulaştı. 2023'te de kaldığımız yerden devam ettiğimizi ve herkese self-custody saklamayı sunma görevimize ikiye katladığımızı duyurmaktan heyecan duyuyorum,” dedi.

“True Global Ventures Ekibi, Hızlı Dijital Değer ve Donanım Devrimini Görüyorlar”

Ledger Başkanı & CEO'su Pascal Gauthier. “True Global Ventures'ın bizimle bu yolculuğa katılmasından gurur duyuyoruz. Dušan ve True Global Ventures ekibi, yaklaşmakta olan hızlı dijital değer ve donanım devrimini görüyorlar.” açıklamasında bulundu.

Ledger, aynı zamanda True Global Ventures portföy şirketi olan The Sandbox ile, önde gelen Open Metaverse platformuyla ortaklık kurdu. LedgerVerse'deki "School of Block" eğitim deneyimi, Eylül 2022'deki Alpha Season 3 döneminde 300.000'den fazla benzersiz ziyaretçi ve 4,6 milyon görev tamamlanarak başlatıldı.

Ledger'in ürünleri arasında, Ledger Nano X ve en çok satan donanım cüzdanları Ledger Nano S Plus, güvenli omnichain dijital varlık uygulaması Ledger Live ve en iyi kurumsal sınıf dijital varlık güvenlik çözümü Ledger Enterprise Solutions yer alıyor.  

True Global Ventures Hakkında:

Fon Ortak’larından biri de Türk İş İnsanı Sertaç Özinal olan TGV4 Plus Follow On Fund (TGV 4 Plus FoF), Haziran 2022'de 146 milyon ABD doları ile ilk kapanışını gerçekleştirdi. TGV 4 Plus FoF Genel Ortakları (GP), fonu ve Yatırım Komitesini yönetenler, fonlarına 62 milyon ABD dolarından fazla kendi paralarını yatırıyorlar. Bu, toplam fon büyüklüğünün yüzde 40'ından fazlasını temsil eden bir GP taahhüdüdür ve Girişim Sermayesi endüstrisinde en yüksek olanlardan biridir. Mevcut portföy şirketlerinden bazıları The Sandbox, Animoca Brands, Forge Global, Coinhouse, Chromaway, GCEX vb.'dir. Portföy şirketleri, web3 teknolojilerini (ör. Blockchain) ve Yapay Zeka'yı (Generative AI dahil) rekabet avantajı olarak kullanarak, kanıtlanmış ürünlerle değişimi yönlendirmektedir. TGV'nin, Singapur, Hong Kong, Dubai, Stockholm, Paris, Londra, New York ve San Francisco dahil olmak üzere 20 şehirde varlığı bulunmaktadır.

Ledger Hakkında: 2014 yılında Paris'te kurulan LEDGER, dijital varlıklar ve Web3 için küresel bir platformdur. Ledger, Kritik Dijital Varlık güvenliği ve kullanımında dünya lideri konumundadır. 200'den fazla ülkede ve 10+ dilde 6 milyondan fazla cihaz tüketiciye satılmış olup, 100+ finans kurumu ve marka müşteri olarak hizmet almaktadır

https://www.tgv4plus.com/

https://www.ledger.com/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans