Blog Yazılarınızı Geliştirmenin 4 Mükemmel Yolu

Blog Yazılarınızı Geliştirmenin 4 Mükemmel Yolu

Dünya, sosyal mesafenin yeni haline alıştıkça, çoğu kişi eğlence ve ilham kaynağı olarak web sitelerinin blog yazılarına yönelecek. Yani bu şu soruyu akla getiriyor: sitenizin blogu nasıl öne çıkacak?  Ne yazık ki, cevap sadece iyi makaleler yayınlamakla ilgili değil. Bu doğru, fakat yeterli değil.

Aşırı bilgi yüklemesi yaşanan bir çağdayız ve her soru için cevabı olan 5 kişi olmadan olmuyor. Okuyucunun dikkatini çekecek blog yazıları hazırlamak ve daha fazla trafik çekmek biraz fazla çalışma gerektirecek. Ama korkmanıza gerek yok çünkü yeni dünya düzeninde sosyal mesafe işinizi çok daha kolay hale getirecek. Evinizde pijamalarınızla bilgisayarınızdan içerik girecek kadar vaktiniz olacak.


  1. Nişinizi yeniden değerlendirin


Her konu için mutlaka bir okuyucu var, ancak konunuz da hedef kitlenizin büyüklüğü açısından doğru olmalı. Çok büyük bir konu seçtiğinizde üste çıkmakta zorlanabilirsiniz. Çok spesifik bir alanı seçerseniz, takipçilerinizi çekmekte zorlanabilirsiniz. Yani hedef kitleniz istediğiniz kadar geniş veya erişilebilir değilse, blogunuzun odağını yeniden değerlendirin ve özgünlüğünü buna göre ayarlayın.

  1. Paylaşım sıklığını gözden geçirin


Sosyal medyada yayınlamak gibi, blogunuz için gönderi sıklığınızı belirlemek de çok önemlidir. Çok fazla yayınlarsanız okuyucularınız bunalmış hissedebilir; çok az yayınlarsanız blogunuzu tamamen unutturabilirsiniz. Trafiğinizi artıracak doğru miktarda içerik yoktur, lakin günde 5 blog yazısı yayınlamanız gerektiğini düşünmeyin! Yavaş başlayın ve giderek artırın.

  1. En popüler gönderilerinizi öne çıkarın


Çoğu tema, en popüler gönderileri ana sayfada sergilemeye imkan tanıyan özelliğe sahip. Bunun için en başarılı gönderilerinizden bazılarını göstererek, bu, sayfanıza ilk gelen okuyucuyu etkileyecek ve diğer gönderilerinizi de ziyaret etme olasılığını artırırsınız.

  1. Anahtar kelimeler


SEO, içeriğinizi arama sonuçlarında üst sıralarda yer alacak şekilde optimize etmek anlamına gelir. SEO'ya ayak uydurmanın en kolay yolu, içeriğinize anahtar kelimeler eklemektir. Anahtar kelime sitenizin internetteki aramalarda daha görünür olma şansını artıracaktır.

Sitenizin arama motorlarında görülür olmasını istiyorsanız https://www.timsahajans.com.tr adresinden bizimle iletişme geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans