Blog Yazıları için Başlık Oluşturmanın 6 Etkili Yolu

Blog Yazıları için Başlık Oluşturmanın 6 Etkili Yolu

Daha yüksek arama motoru sıralamaları ve daha iyi tıklama oranları için içeriğinizi okuyucular ve arama motorları için optimize etmenize yardımcı olacak bazı ipuçları.

1.Örnek bir başlık ile başlayın

İçeriğinizi hazırlarken "konuyla ilgili " bir başlıkla başlayın. Yazınızı tamamladıktan sonra başa dönün ve içeriğin son sürümüne göre başlığınıza ince bir ayar yapın.

2.Spesifik ve doğru olun.

Sırf ilgi çeksin diye "Harika Blog Yazıları Yazmak İçin İpuçları" gibi geniş konulardan kaçının. Bu tür başlıklar belirsizdir ve birkaç yöne gidebilir. Bunun yerine, aşağıdaki gibi başlıklarla daha spesifik net beklentiler ortaya çıkaran başlıklar oluşturun:

"Arama Sonuçlarında Daha İyi Görünürlük için Blog İçeriğini Optimize Etmeye Yönelik 10 İpucu"

"Güzel Başlık Seçimi İçi 6 Yöntem"

“Blog Yazıları için Harika Başlıklar Oluşturun”

Başlıklarınıza [infografik] veya [yeni çalışma] gibi parantezli açıklamalar eklemenizi öneririz, çünkü bu tür başlıklar, açıklama yapılmayan başlıklardan % 38 daha iyi performans gösterir.

3.Yaratıcı Başlıklar

Başlıklarınızla yaratıcı olmaktan korkmayın. Hedef kitlenizi göz önünde bulundurarak dikkat çekmek için cesur ifadeler, akıllıca ve net manşetler oluşturun.

Örnek; “İnsanların Nefret Ettiği 9 Şey "

4.Başlığı hedeflerinize uyacak şekilde optimize edin.

Başlığınızın uzunluğu, hedeflerinizin ne olduğuna bağlı olacaktır. Sekiz kelimelik başlıkların iyi performans gösterdiği tespit edilmiştir. Aramada iyi bir sıralama elde etmek istiyorsanız, başlıklar 70 veya daha az karakter içermeli ve birincil anahtar kelimenizi başlığın başlangıcına mümkün olduğunca eklemelisiniz. Anahtar kelimenizin başlıkta olmaması optimizasyon hatasına neden olacaktır.

5.Başlıklarınızı biçimlendirin

Daha iyi sonuçlar için mümkün olduğunda tek sayılar kullanarak başlıklarda listeler kullanın “Blog Yazıları için Harika Başlıklar Oluşturmanın 5 Yolu”

6.Ücretsiz başlık oluşturucu kaynaklarından yararlanın.

İnternet üzerinden başlık oluşturucu kaynaklara ulaşmanız mümkündür. Bu kaynakları deneyerek sizin için en uygun öneriler sunan kaynaktan faydalanabilirsiniz.

Eğer daha profesyonel destek almak istiyorsanız web sitenizin görünürlüğünü iyileştirmek ve müşteri dönüşümlerini artırmak için hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bizimle https://www.timsahajans.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans